Pogonili rywali aż miło

Opublikowany przez

W ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w Futsalu Mężczyzn, w hali IKF PWSZ Nowy Sącz, drużyna nowosądeckiej uczelni rozegrała trzeci mecz deklasując rywali z Krakowa.

AZS PWSZ Nowy Sącz – AZS UR Kraków 10:0 (2:0)
Bramki: Firek 2, Szabla 2, Kozak 2, Zawiślan, Kołodziej, Nowak, Sekuła.
AZS PWSZ Nowy Sącz: Świerad Artur, Nowak Jakub, Młynarczyk Mateusz, Kołodziej Nikodem, Potoniec Dawid, Sekuła Karol, Firek Mateusz, Szabla Łukasz, Kozak Bartosz, Dyląg Dawid, Tomasik Piotr.
Mimo wysokiej wygranej początek meczu był wyrównany. Sądecki zespół atakował, stwarzał wiele okazji do zdobycia goli, ale znakomicie spisywał się krakowski bramkarz. Dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się go pokonać. Po przerwie rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki nowosądeckiej drużyny. Szybkie akcje kończyły się celnymi strzałami. Ambitnie grający „Rolnicy” próbowali odrabiać straty, ale bardzo dobrze kierujący obroną „Cypis” – czyli Kuba Nowak, przejmował piłki, a jego podania otwierały szanse na kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0 i był rzeczywistym odzwierciedleniem poziomu gry obydwu drużyn.

Aktualna tabela – grupa A
1.AZS AWF Kraków 4 10 24-9
2.AZS PWSZ Nowy Sącz 3 7 21-6
3.AZS UJ Kraków 4 4 16-16
4.AZS UR Kraków 4 3 13-24
5.AZS CM UJ Kraków 3 3 9-23
6.AZS KA Kraków 2 1 6-11

W kolejnym, już czwartym meczu, w najbliższą środę 6.12 o godz. 19.00, w roli gospodarzy na hali Instytutu Kultury Fizycznej, sądeccy studenci zmierzą się z zawodnikami AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków.