Pewne zwycięstwo sądeczanek

W lidze juniorek młodszych bardzo dobrze spisał się zespół Pawła Szafrana UKS Dwójka pokonując pewnie rywalki z Krakowa.

UKS Dwójka Nowy Sącz – Kusy II Kraków 30:24 (13:11)
Sędziowała: Iwona Czop.
UKS Dwójka: Bachula: Zając 10, Pawłowska 7, Danek 4, Bydłon 3, Pomietło 3, Ledniowska 2, Padula 1, Gurbowicz, Wolak.
Kusy: Jagła 6, Gorgosz 5, Drab 3, Czerwik 3, Barnowska 2, Hejnold 2, Merta 2, Łysek 1.
Zespół z Nowego Sącza bardzo dobrze rozpoczął mecz i po 7 minutach prowadził 5:1. Rywalki zerwały się do walki, ale dobrze prowadzona obrona gospodyń powodowała, że zespół z Krakowa nie potrafił odrobić strat, a jedynie nieco je zmniejszając. Tradycyjnie prym wśród podopiecznych Pawła Szafrana wiodła Ewa Zając, która celnymi rzutami „dobijała” rywalki. Po zmianie stron nadal w natarciu były sądeczanki, które po rzucie Gurbowicz w 50 minucie prowadziły już 23:16. Mając przewagę gospodynie zwolniły nieco tempo gry, ale cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, aż do końca meczu.