Pewna wygrana Olimpii

Zespół z Nowego Sącza po dobrej grze pokonał wyżej notowane zawodniczki z Lublina. Dzięki kompletowi punktów Olimpia awansowała na 7 miejsce w tabeli.

MKS Olimpia–Beskid Nowy Sącz – MKS AZS UMCS Lublin 29-22(16-8)
MKS Olimpia–Beskid Nowy Sącz: Joanna Damasiewicz: Agnieszka Leśniak 7, Karolina Płachta 6, Olga Krok 4, Sylwia Sroka 3, Kamila Dzidek 3, Agnieszka Wielocha 3, Jolanta Bogdańska 2, Izabela Kulig 1.
MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka: Jagoda Lasek 7, Katarzyna Suszek 7, Agnieszka Ziętek 6, Dorota Pękalska 1, Agata Nazar 1.
Faworytem spotkania był zespół z Lublina, jednak bardzo szybko okazało się, że UMCS niewiele zdziała w Nowym Sączu. Po 5 minutach gry Olimpia prowadziła 3:0, a po kwadransie 10:4. W ataku tradycyjnie prym wiodła Agnieszka Leśniak, która skutecznie wspierała Karolina Płachta. Wysoka przewaga po pierwszej części meczu pozwoliła sądeczankom na swobodną grę w drugiej połowie. Szybkie akcje gospodyń spowodowały, że po 5o minutach było już 22:11. Zespół z Nowego Sącza mając tak dużą przewagę zwolnił nieco tempo gry co wykorzystał zespół z Lublina zmniejszając rozmiary porażki.