33 zawodników = 33 Medale!!!

Kiedy Filip Mordarski poprawiał kolejne rekordy życiowe i rekord Polski na pływalni w Oświęcimiu, w Myślenicach rywalizowali jego koleżanki i koledzy z STP Nowy Sącz, którzy spisali się znakomicie zdobywając 33 medale.

W zawodach udział o Puchar Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ”.wzięło blisko 350 młodych sportowców z 25 klubów Małopolski i Śląska, w tym 33 reprezentantów MKS STP Nowy Sącz. W pierwszym bloku zawodnicy pływali na dystansach 25 m w kategorii 6 lat i młodsi – stylem dowolnym. O rok starsi w dwóch dowolnie wybranych stylach. W kategorii 8 lat i 9 lat pływano wszystkimi, czterema stylami.
Znakomicie spisała się najmłodsza, Małgorzata Kurzeja – lat 5 – która pokonała 25 m w czasie 26.96 stylem dowolnym zajmując pierwsze miejsce. O rok starszy Oliwier Świdrak, również stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując czas 26.38. Tak dobre starty maluchów, były dopiero początkiem całej serii pomyślnych startów.

25 m stylem grzbietowym: 4. 20.31

Sumując cztery czasy w klasyfikacji wielobojowej dziewcząt 8 – 9 letnich Karolina Kurzeja z łącznym wynikiem 1:16,85 zajęła 1 miejsce i odebrała Puchar Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ”. Wysoki poziom pływania pokazała również jej klubowa koleżanka, Katarzyna Kuźma, która jako jedyna ośmiolatka weszła do pierwszej dziesiątki w tej klasyfikacji, a od podium różniło ją 0.84 sekundy.
Drugi blok zawodów rozgrywany był na dystansie 50 m w czterech kategoriach wiekowych: 10 – 11 lat, 12 – 13 lat, 14 – 15 lat, 16 lat i starsi. Podobnie, jak młodsi koledzy również starsza grupa pokazała klasę.

50 m stylem grzbietowym: 1. 34.48
Drużynowo, w rywalizacji sztafetowej 4×50 m stylem dowolnym sądecka sztafeta w składzie: Julia Trojanowska, Julia Basta, Bartosz Mółka, Dawid Ogórek zajęła II miejsce z czasem 2:00,73 ustępując jedynie miejsca gospodarzom.

– Podsumowajuąc wyniki zawodów w Myślenicach można stwierdzić, że 33 zawodników MKS STP Nowy Sącz zdobyło 33 medale z czego 19 w złotym kolorze, 12 w srebrnym i 2 w brązowym. – mówi prezes MKS STP Nowy Sącz Marek Ruchała. – Po raz kolejny sięgnęliśmy w klasyfikacji drużynowej po najwyższą lokatę udowadniając tym samym, iż jesteśmy mocną konkurencją dla pozostałych klubów pływackich.