43 zawodników – 43 medale!!!

W Myślenicach odbyły się VI Pływackie Zawody o Puchar KS DELFIN. W rywalizacji uczestniczyli sportowcy STP Nowy Sącz zdobywając 43 medale.

W zawodach uczestniczyło 346 zawodników, w tym 43 z Nowego Sącza z 27 klubów Małopolski i Śląska. W pierwszym bloku startowym zmagały się dzieci w kategorii 6 – 9 lat na dystansie 25 metrów, w drugim zawodnicy 10 lat i starsi na dystansie 50 metrów. Uwieńczeniem zmagań była bardzo widowiskowa sztafeta MIX 10×25 metrów.
– Liczna, bo licząca aż 43 osoby reprezentacja błękitnych, pod okiem trenerów: Joanny Paszke, Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego stanęła do rywalizacji. – opowaida Marek Ruchała STP Nowy Sącz. – Najmłodszym zawodnikiem klubu był pięcioletni Oliwier Świdrak, który startował w kategorii wiekowej razem z 6-latkami i zajął III miejsce. Najstarszym był Jakub Belski „RUDOLF”, który w tym roku ma za sobą 10 lat przynależności do klubu. Jego długoletnia praca została uwieńczona sukcesem, bowiem trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.
Sądeccy pływacy przywieźli 20 złotych, 12 srebrnych i 11 brązowych medali, co daje łącznie 43 krążki.
Trenerzy zgłosili do startu dwie, mieszane, 10 – osobowe sztafety, z których starsza w składzie: Belski Jakub, Nowak Wojciech, Połeć Jakub, Kurzeja Jakub Dyrek Michał, Maciuszek Jakub, Tarasek Szymon, Sopata Sandra, Mordarski Filip, Kulig Bartosz zajęła I miejsce, zaś młodsza w składzie: Trojanowska Julia, Słaby Adrian, Gromala Julia, Ruchała, Adrian Basta Julia, Piętka Zuzanna, Mucha Lena, Nowak Piotr, Mółka Bartosz, Migacz Anna ostatecznie uplasowała się na V miejscu.