A mogło być przyjemnie

Był to ósmy mecz zespołu UKS Olimpia w I lidze piłki ręcznej kobiet i niestety przegrany. Była to piąta porażka sądeckiej ekipy.

UKS Olimpia Nowy Sącz – MKS AZS UMCS Lublin 25:35 (12:11)
Sędziowali: Jarosław Budzianowski i Krzysztof Pytlik.

Olimpia: Nowak – Płachta 12, Baran 4, Leśniak 4, Sroka 3, Janik 1, Kulig 1.
UMCS: Gruszecka – Suszek 11, Szyszkowska 6, Lasek 6, Rossa 5, Markowicz 3, Blaszka 2, Nazar 1, Szempruch 1.
Pierwsza połowa przebiegała po myśli drużyny z Nowego Sącza. Na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Na akcję Olimpii i celnych rzutach Leśniak z Płachtą odpowidał zespół gości. Pod koniec pierwszej połowy celny rzut Kuliga dał prowadzenie, chwilę później był remis, a po trafieniu Sroki sądeczanki były o jeden gol lepsze.
Po zmianie stron do 40 minuty Olimpia prowadziła wyrównaną grę, a na tablicy widniał remis 16:16. Po akcji rywalek gra gospodyń się załamała. Piłkarka UMCS wpadła na Leśniak, sędzia uznał, że to był atak naszej zawodniczki i pokazał czerwoną kartkę. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, po której losy meczu się odwróciły. Bardzo doświadczone zawodniczki z Lublina wykorzystały tę szansę i po 50 minutach było 26:22 dla UMCS. Tej przewagi rywalki nie dało sobie odebrać i wygrały.