Akademia Sandecja z Akademią Kolejarz

Opublikowany przez

W siedzibie klubu MKS Sandecja przy ul. Kilińskiego podpisano umowę pomiędzy Akademią Sandecja Nowy Sącz, a Akademią Kolejarz Stróże.

Cieszę się, że doszło do ścisłego związania się obu klubów młodzieżowych – mówi Przewodniczący Rady Akademia Sandecja Arkadiusz Aleksander. – Na zajęcia do AS przychodzi ponad 350 dzieci i młodzieży. W sumie jest to 18 grup szkoleniowych. Piłkarzami zajmuje się 15 trenerów oraz 4 stażystów. Warto dodać, że większość drużyn już od U-10 do U-19 rywalizuje w ligach o punkty. Współpraca z Akademią Kolejarz pozwoli na pozyskiwanie wybijających się zawodników z Kolejarza. Oczywiście będziemy uczestniczyć w zajęciach, wspomagać, itd.
– Mogę powiedzieć – nareszcie – dodał Grzegorz Kogut dyrektor Akademii Kolejarz Stróże – W naszym klubie mamy ponad 200 młodych piłkarzy z 4 gmin. Oczywiście gramy w lidze, ale przede wszystkim młodzież trenuje, a współpraca z Sandecją będzie dodatkowym dla nich bodźcem. Mam nadzieję, że ta współpracy spowoduje, że znajdziemy kilku zawodników, którzy zasilą seniorską Sandecję.
Umowa pomiędzy Akademiami została zawarta na czas nie określony.