Alpejskie Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego

Opublikowany przez

W Centrum Narciarskim Master-Ski w Tyliczu walczono o mistrzostwo powiatu nowosądeckiego w narciarstwie alpejskim.

W zawodach, na trasie liczascej 400 m udział wzięło 250 sportowców, reprezentujących szkoły podstawowe, Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Nowosądeckiego.

SP – klasy od I do IV, dziewczęta: 1. Emilia Ściegienna (SP nr 2 w Piwnicznej-Zdroju), 2. Martyna Hopek (SP nr 1 w Starym Sączu), 3. Edyta Fecko (SP w Cieniawie).
Chłopcy: 1. Michał Michalik (SP w Cieniawie), 2. Leon Świgut (SP w Cieniawie), 3. Oskar Waligóra (SP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju).
Klasy V – VI, dziewczęta: 1. Zuzanna Świgut (SP w Cieniawie), 2. Amelia Bębenek (SP nr 2 w Krynicy-Zdroju), 3. Magdalena Poręba (SP w Cieniawie)
Chłopcy: 1. Radosław Ogorzałek (SP w Cieniawie), 2. Maciej Gawęcki (SP nr 2 w Krynicy-Zdroju), 3. Damian Kogut (SP nr 2 w Ptaszkowej).
Gimnazja – dziewczęta: 1. Maja Mularczyk (Wielogłowy), 2. Julia Stoińska (Muszyna), 3. Alicja Pawlik (Stary Sącz).
Chłopcy: 1. Szymon Chęsiak (Chełmiec), 2. Kamil Ząber (Ptaszkowa), 3. Norbert Waligóra (Piwniczna-Zdrój).
Szkoły Ponadgimnazjalne, dziewczęta: 1. Iza Tylek (PZS Muszyna), 2. Paula Tylek (PZS Muszyna), 3. Kinga Tabaszewska (ZSP Krynica-Zdrój).
Chłopcy: 1. Szymon Bębenek (ZSP Krynica-Zdrój), 2. Damian Bajtel (ZSP Krynica-Zdrój), 3. Eryk Łukasik (ZSP Nawojowa).
Najlepsi narciarze będą reprezentować Powiat Nowosądecki podczas wojewódzkich finałów, ktore odbędą się w połowie marca w Kluszkowcach.
– Gratuluję sportowego ducha i pięknej rywalizacji, choć nie było nikomu łatwo – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – Mam nadzieję, że podczas zawodów wojewódzkich będzike równie ciekawie i sukcesów nie zabraknie.
Zawody w Tyliczu zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Paweł Szeliga