Awans sądeczanek do finałów

Opublikowany przez

W Gliwicach odbył się II Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie z udziałem zawodniczek z Nowego Sącza.

Sądecczyznę reprezentowały przedstawicielki UKS Evan Nowy Sącz: Gabriela Migda – 48 kg i Emilia Dadaś – 50 kg. Bokserki z grodu Św. Małgorzaty pokazały” hart ducha i ciała” awansując do finałów.

– Pierwsza z nich, panna Migda pierwszy pojedynek wygrała przez RSC w pierwszym starciu pokonując Sarę Tercjak z Ostrołęki w kolejnej walce 2-1 zwyciężyła Dorotę Wawszczyk z Jaworzna. – opowiada trener UKS Evan Nowy Sącz Krzysztof Buladna. – Droga Emilii była trudniejsza co znalazło odzwierciedlenie w pierwszym pojedynku przegranym 0-3 z Julią Kabzińską z Kalisza. W kolejnym starciu, „o wszystko” nasza zawodniczka stanęła naprzeciwko obdarzonej świetnymi warunkami fizycznymi reprezentantce Skalnika Wiśniówka Patrycji Sitarskiej. „Na papierze” lepiej wyglądała przeciwniczka nowosądeczanki, więc czekała nas walka o przetrwanie.
Jako, że sporty walki żądzą się swoimi prawami, okazało się że : Emilia Dadaś postawiła wszystko na jedną kartę i ciosem na przeponę zwyciężyła w pierwszej rundzie!!!
– Podsumowując, w finałach mamy trzy zawodniczki bowiem trzy tygodnie wcześniej, w Grudziądzu, awans w kat. 63 kg wywalczyła Amelia Rachwalik. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych mecenasów bez wsparcia, których osiągane wyniki nie były by możliwe .A są nimi SP Muszynianka, SP Poprad,Sądeckie Wodociągi i panowie Mirosław Dominik i Tomasz Jaskot – dodał Krzysztof Bulanda.