Bardzo dobry start „górali”

Na torze w Liptowskim Mikulaszu odbyły się tradycyjne, już XXXIV Międzynarodowe Zawody Slalomowe w kajakarstwie górskim. Bardzo dobrze spisali się Polscy zawodnicy zajmując czołowe miejsca.

Warto dodać, że w zawodach udział wzięło 290 zawodniczek i zawodników z 7 krajów.
Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w K-1 pań i panów. Znakomicie stratowała Natalia Pacierpnik, która wygrała po dwóch dniach zawodów – do końcowej klasyfikacji liczyły się wyniki z dwóch regat. Niestety sądeczanka Klaudia Zwolińska, która w eliminacjach była druga, w finale „złapała” 50 pkt karnych i wysokie miejsce uciekło.
Wśród panów tryumfował Słowak Jakub Grigar, ale na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Polacy. Z pewnością miejsce tuż za zwycięzcą Michała Pasiuta jest sporą niespodzianką, który pokonał Dariusza Popielę.

Wyniki końcowe (suma dwóch regat)
K 1 mężczyźni: 1. Grigar Jakub (Słowacja), 2. Pasiut Michal (Polska), 3. Popiela Dariusz (Polska)
K 1 kobiety: 1. Pacierpnik Natalia (Polska), 2. Kaliska Elena (Słowacja), 3. Stanovská Sońa (Słowacja)
K 1 juniorzy: 1. Staffen Matuś (Słowacja), 2. Kubik Bartosz (Polska), 3. Paśek Matej (Słowacja))
C 2 Mężczyźni: 1. Kućera Tomaś – Batik Jan (Słowacja) 2. Brzeziński Andrzej – Brzeziński Filip (Polska) 3. Gewisler Matuś – Skakala Juraj (Słowacja)