„Bezpieczne ferie”, zimowiska jest ciekawie

Opublikowany przez

Od ubiegłego poniedziałku trwają ferie zimowe. Nowy Sącz jak co roku ma dla młodzieży bardzo ciekawe propozycje. Również MOSiR przygotował zimowisk w dwóch turnusach.

O programie „Bezpieczne ferie” oraz zimowisk rozmawiamy z koordynatorem obu przedsięwzięć Antonim Rączkowskim.
– Plany są bardzo bogate. „Bezpieczne ferie” to codziennie wiele zajęć rekreacyjnych, sportowych, spotkań, podobnie zimowiska.
– Z wieloletniego doświadczenia wiemy, co młodzieży najbardziej się podoba. To niezmiennie lodowiska, basen, zajęcia w hali z piłką nożną w tle, to także ścianka wspinaczkowa. Program „Bezpieczne ferie” jest bardzo bogaty i warto się z nim zapoznać na stronach internetowych miasta, mosir czy sportowysacz.
– Kolejny raz MOSiR organizuje zimowiska. Jak dużo dzieci skorzysta z tej formy odpoczynku?
– Są dwa turnusy i w każdym jest 30 dzieci. Zajęcia zaczynamy o godz. 9 rano na basenie. Później jest drugie śniadanie, jazda na łyżwach, gry i zabawa w hali, a jak będzie fajna pogoda, to również na powietrzu.
– Ale przygotowano również niespodzianki?
– O tak. To pokazy ratowników WOPR. Ale to nie wszystko. Dla chętnych przewidziano nurkowanie pod wodą, oczywiście w specjalnych strojach. Jestem przekonany, że to będzie hit zimowiska. Zapraszamy wszystkich uczestników Bezpiecznych Ferii i zimowiska.
– To nie wszystko, bo na zakończenie ferii hala MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej zapowiadają się tłumy dzieci.
– Ostatniego dania wolnego od nauki, czyli 23 lutego odbędzie się „Familiada sportowa”. W pogramie jest wiele konkurencji, od „biegu kelnera”, po „lotnisko”, „rzut do celu” kółkami. Będzie też slalom z zamkniętymi oczami, „kręgle piłkarskie” i turniej serso. Z pewnością nie zabraknie emocji i śmiechu.
Szczegółowy program „Bezpieczne ferie” oraz zimowiska na stronach”
www.nowysacz.pl, mosir-ns.pl, sportowysacz.pl
Bezpieczne_Ferie_2017_2Q