Medal Mistrzostw Polski dla „budowlanki”

Przez dwa dni na stadionie AWF w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach. Znakomicie spisała się ekipa UKS Budowlani Nowy Sącz zdobywając brązowy medal.

Rywalizacja była bardzo zacięta, w warto dodać, że w zawodach udział wzięło 910 zawodników i zawodniczek z 98 klubów – opowiada trener UKS Budowlani Nowy Sącz Józef Klimek. – Żeby walczyć o medale, trzeba było się zakwalifikować i to się udało sztafecie „budowlanki”, która pobiegła na dystansie 4 x 800 m mix U-20 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.
Bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach Patryk Marmon (wychowanek Józefa Klimka), który w zespole AZS AWF Kraków biegnąc na ostatniej zmianie na dystansie 4 x 800 m mix, po zaciętej walce na ostatniej prostej pokonał zawodnika z AZS AWF Warszawa i dzięki Patrykowi sztafeta AZS AWF Kraków zdobyła Mistrzostwo Polski w sztafecie 4 x 800 m mix.
Wyniki końcowe MP:
4×800 m – mix, U-20: 1. MLUKS Rawa Mazowiecka, 2. KS Podlasie Białystok, 3. UKS „Budowlani” Nowy Sącz(Dudczak Michał, Frączek Karolina, Małek Monika i Tomasiak Piotr – trener Józef Klimek).