Boksują i pomagają

Opublikowany przez

W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Gali Bokserskiej BFC 1 – 2019, którą organizuje klub Golden Team Nowy Sącz.

– Nasza Gala będzie składała się z dwóch części – mówi organizator BSF 1 Jerzy Galara Golden Team Nowy Sącz. – Pierwsza to boks olimpijski i mecz Polska – Słowacja. Druga to walki zawodowe, w których wystąpią: Tomasz Piotrowski – debiutant, Michał Bołoz, który ma podpisany kontrakt z TV Polsat oraz Krzysztof Twardowski, który w walce wieczoru skrzyżuje rękawice z Josefem Kołodziejem. Warto podkreślić fakt, że wszyscy zawodnicy wiedzieli o Gali dużo wcześniej, na tyle by mogli się solidnie przygotować. Jestem przekonany, że będzie bardzo ciekawie. Na ten projekt pracowaliśmy 10 lat. Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Samochodowych, bo właśnie tutaj zaczynaliśmy. Chciałbym podkreślić fakt, że Gala będzie transmitowana na żywo w internecie.
– Szkoła z nazwy samochodowa realizuje zadania z tym związane – dodał dyrektor ZSSam. Andrzej Góra – Jednak kiedy wchodzi się do to widać w gablotach dziesiątki pucharów, medali, dyplomów, bo tu zawsze był sport i to na wysokim poziomie. Pierwsze gale i treningi bokserskie również odbywały się tutaj. W naszej szkole sport uczy i pomaga. To „Sztafeta pomocy”, dzięki której pomogliśmy Tomkowi Brzeskiemu, znakomitemu sportowcowi. Później zbieraliśmy pieniądze dla naszego absolwenta Andrzeja Szufryna, który jeszcze nie tak dawno przyjeżdżał do nas wózku, a teraz przyszedł o własnych siłach.
– „Sztafetę” zaczęliśmy w 2017 roku – dodaje Jacek Kmiecik nauczyciel WF, współorganizator przedsięwzięcia. – Dla Tomka zebraliśmy 26 tys, zł. Później była Oliwia Leśniak i 10 tys. zł, następnie Andrzej, dla którego udało się zebrać 15 tys. zł. Ale na tym nie kończymy, chcemy to robić dalej. Teraz przyszła kolej na dwuletniego Nikodema Pierzgę, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe, a któremu lekarze nie dawali szans na przeżycie. W trakcie gali odbędą się licytacje sportowych gadżetów, zbiórka pieniędzy, także dochód z części sprzedanych biletów trafi na konto rodziny chłopca.
– „Samochodówka” słynie z wychowanków w boksie, ale też z akcji charytatywnych – mówił Dawid Szufryn kapitan Sandecji. – Dzięki tej pomocy przyszedłem z Andrzejem, który chodzi, bo rehabilitacja przynosi efekty. Z całego serca dziękują za dotychczasową pomoc dla mojego kuzyna. Warto pomagać, Andrzej jest tego świetnym przykładem. Teraz zbieramy pieniądze dla Nikodema.
Na zakończenie konferencji zawodnicy, uczestnicy Gali, powiedzieli o swoim starcie.
– Jestem wdzięczny, że mogę walczyć, jako zawodowiec – mówił Tomasz Piotrowski. – Wiem czego mogę się po sobie spodziewać. Na pewno w ringu zostawię serce i dam z dam z siebie wszystko, by wygrać.
– Ciężko pracowałem by wystąpić w tej Gali – dodał Michał Bołoz. – Chcę, by ludzie dobrze się bawili oglądając nasze pojedynki i chcę walczyć by wygrać.
– Liczę, że stoczymy z Josefem Kołodziejem ciężką walkę, a emocji nie zabraknie – kończy Krzysztof Twardowski.