Cenna wygrana rezerw Sandecji

Drugi zespół Sandecji wygrał kolejny mecz w IV lidze Wschód, a trzy punkty dają biało czarnym miejsce w czołówce tabeli.

Sandecja II Nowy Sącz – Dunajec Zakliczyn 3:2 (1:0)
1:0 Dudzic 20, 2:0 Szczepański 52 (karny), 2:1 Gwiżdż 70 2:2 Wójcik 71, 3:2 Flis 82
Żółte kartki: Flaszka – Swiderski, Wzorek.

Sandecja II: Szymon Tokarz – Szeliga, Łukasik, Kałahur (78 S. Tokarz)), Flaszka, Szczepański, Manoyan, Smoleń (57 Ogorzały), Flis, Korzym (25 W. Nowak), Dudzic (90 Dyląg)

Dunajec: Nosek – Rrzek, T. Pawłowski, M. Pawłowski, Gwiżdż, Świderski (63 Zychowski), A. Wójcik, K. Wójcik, M. Wójcik, Wzorek, Kiełbasa (22 Potępa, 88 Osowski).

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy w składzie mieli kilku zawodników z pierwszego zespołu, którzy niestety grają w I lidze mało lub w ogóle. Taki układ osobowy powodował, że widać było brak zgrania. Na szczęście doświadczenie zawodników spowodowało, że rezerwy Sandecji wygrały. W 20 minucie szybką i efektowną akcję przeprowadziła dwójka Korzym – Dudzic, po której ten drugi strzelił gola. Sądeczanie mieli jeszcze okazje na podwyższenie wyniku, ale brakowało precyzji przy strzałach.
Po zmianie stron Sandecja zaatakowała. W 48 minucie szybką, indywidualną akcję przeprowadził Szczepański. Mijał rywali niczym tyczki slalomowe. Wbiegł z piłką w pole karne i z 10 metrów strzelił, ale trafił w słupek. Kilka chwil później kolejna akcja i rzut karny za faul. Jedenastkę na gola zamienił Szczepański. Gospodarze przeważali, a prowadzenie 2:0 dawało komfort gry, jak się okazało za duży. W 70 minucie, nie bez błędów obrońców rywale wyrównali w ciągu minuty. Zrobiło się nerwowo. Sandecja znów zaczęła atakować. Honor gospodarzy uratował Flis, który zdobył zwycięskiego gola.
– Cieszę się ze zwycięstwa, ale mam sporo uwag do gry niektórych piłkarzy – mówił zły po meczu trener rezerw Sandecji Janusz Świerad. – Gole dla rywali padły po dużych błędach obrońców. Ja wiem, że niektórzy z nich to młodzi piłkarze, ale tak grać nie wolno, na żadnym poziomie rozgrywkowym.