Cenne zwycięstwo sądeczanek

Zespół UKS Żak Nowy Sącz w Oleśnicy wygrał kolejny mecz ligowy, a komplet punktów dał awans w tabeli.

Liga młodziczek U-14
Uczniowski Parafialny KS Strzelec – UKS Żak Nowy Sącz 66:90 (15:22, 13:22, 25:22, 13:24)
Sędziowali: Alicja Butenko, Weronika Kozłowska
KS Strzelec: Gabriela Kotlarz 22, Julia Przekota 12, Magdalena Jandała 10, Wiktoria Poniewierska 9, Emilia Dąbrowska 2, Anna Robak 2, Oliwia Poniewierska 2, Aleksandra Studzizur 2, Mariola Cepil 1.
UKS Żak: Sonia Skoczeń 35, Aleksandra Michalczyk 26, Oliwia Laciuga 15, Julia Baczyńska 9, Wiktoria Szymczyk 2, Łucja Tokarczyk 1,, Kinga Nowaczyk 2, Natalia Mróz, Wiktoria Zegzda, Emilia Król, Gabriela Bielak, Natalia Szymczyk.
Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando sądeczanek, które grały szybko i co ważne skutecznie. Już pierwsza kwarta pokazała, że znakomicie usposobione rzutowo Skoczeń i Michalczyk są nie do zatrzymania. Do przerwy zespół z Nowego Sącza prowadził 44:28. Po zmianie stron gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, ale zdołały tylko zmniejszyć różnicę o 3 punkty. Czwarta kwarta to znów popis bardzo dobrej gry sądeczanek, a w konsekwencji wysokie zwycięstwo.