Dariusz Popiela drugi w Rio de Janeiro

Opublikowany przez

Kolejny raz w tym sezonie bardzo dobrze spisał się wicemistrz Europy Dariusz Popiela zajmując drugie miejsce w regatach slalomowych „Rio Open 2018” na olimpijskim torze w Rio de Janeiro. Zawody wygrał aktualny Mistrz Świata Czech Ondrej Tunka.

Wyniki zawodów: 1. Ondrej Tunka (Czechy) 80,04, 2. Dariusz Popiela 80,23, 3. Pedro da Silva – 80,90 (Brazylia), 8. Vit Prindiś (Czechy – atkulany wicemistrz Świata)
– To były bardzo udane i ciekawe zawody – opowiada Dariusz Popiela. – Na starcie stanęli m.in Mistrz Świata, wicemistrz Świata i wicemistrz Europy czyli ja, a o miejsca na podium walczyli przedstawiciele 10 krajów. Tor olimpijski jest ciekawy i odbiega konstrukcją od tych znanych. Nie jest zbudowany na tzw podkowie, ale na prostej. W samych zawodach było ciekawie. Wygrałem kwalifikacje, ale w finale lepszy był Czech, o 0,19 sek. To bardzo mało, ale taki jest slalom. Z bardzo dobrej strony pokazali się Brazylijczycy i z pewnością podczas mistrzostw Świata Brazylijczycy będą naprawdę groźni. Trasa była bardzo ciekawa, zwłaszcza 15 bramka podjazdowa. Może było wiele zyskać po jej dobrym pokonaniu, ale jeszcze więcej stracić. Organizacja zawodów była profesjonalna, co cieszy.
Dla Dariusza Popieli początek sezonu 2018 jest bardzo udany. Kilka tygodni temu wygrał zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a trzeci wówczas był Michał Pasiut, teraz był drugi.
Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 25-30 września na torze olimpijskim torze.
Fot: Arch. zawodnika