Derby dla „Dwójki”

Tak jak można się było spodziewać mecz derbowy w lidze juniorek młodszych był bardzo emocjonujący. Górą jest zespół UKS Dwójka, ale o zwycięstwo musiał walczyć do ostatniej sekundy spotkania.

UKS Olimpia Beskid Nowy Sącz – UKS Dwójka Nowy Sącz 29:30 (11:13)
Sędziowali: Adrian Ziaja i Mateusz Bednarek.

Olimpia: Wolanin: Łatka 8, Gomulak 6, Koral 5, Machowska 5, Studencka 3, S. Budłoń 2, Stanek.
Dwójka: PomietłWojak: o 10, Zając 6, Błoniarz 4, Majkrzak 4, Ledniowska 2, Smoter 2, Pawlak 2.
Początek pierwszej połowy przebiegał pod dyktando Dwójki. Zespół gości grał szybciej i skuteczniej. Po kwadransie gry było 4:8 dla rywalek, a po 20 minutach już 5:11. Wydawało się, że Olimpia już się pozbiera przed przerwą. Tymczasem to gospodynie zdobyły cztery gole pod rząd i zrobiło się 9:11. Ostatecznie Dwójka prowadziła, ale tylko dwoma celnymi trafieniami. Taki wynik 11:13 zapowiadał emocje po zmianie stron i tak było. Pierwsza akcja przyniosła gola Olimpii, chwilę później odpowiedziała Dwójka, ale po 35 minutach był pierwszy remis w meczu 14:14. Taki wynik najczęściej widniał na tablicy. Kiedy tylko Dwójka obejmowała prowadzenie, natychmiast odpowiadały „olimpijki”. Po 57 mintach rywalizacji znów był remis 29:29. Na parkiecie trwała zacięta walka o każdą piłkę, ale tuż przed końcem meczu decydującego gola zdobyła Łatka i Dwójka mogła się cieszyć ze zwycięstwa.