Derby dla UKS Dwójki

W hali MOSiR przy ul. Na Rurach rozegrano mecz piłki ręcznej juniorek młodszych, w których górą był zespół UKS Dwójka Nowy Sącz.

UKS Dwójka Nowy Sącz – Olimpia Nowy Sącz 22:17 (13:8)
Sędziował: Marcin Wrona.
UKS Dwójka: Bydłoń 6, Zając 6, Danek 5, Ledniowska 3, Pomietło 1, Pawłowska 1.
Olimpia: Krok 6, Złocka 6, Leśniak 3. Piszczek 2.

Mecze derbowe zawsze są emocjonujące i tak był tym razem również. Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków Olimpii, która po rzutach Krok i Złockiej prowadziła 2:0. Gospodynie meczu szybko jednak odrobiły straty, a po celnym trefieniu Danek prowadziły 3:2. Od tego momentu, do 20 minuty, spotkanie toczyło się akcja za akcję. Jednak to Dwójka była skuteczniejsza i po 22 minutach było 9:5. Pierwszą połowę celnym rzutem zakończyła Pomietło. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Olimpia próbowała odrobić straty, ale to zawodniczki UKS Dwójka lepiej rozgrywały i celniej rzucały utrzymując pięciobramkową przewagę od ostatniego gwizdka sędziego.