Do Koszyc po doświadczenie

Opublikowany przez

Młodzi zawodnicy taekwondo UKS Arcus Krynica wzięli udział w zawodach „Cassovia Open” w słowackich Koszycach. W zawodach brało udział ponad 180 zawodników ze Słowacji, Polski i Ukrainy.

– To cykliczna impreza organizowana przez Słowacki Związek Taekwondo, w której swoich sił próbują najmłodsi adepci taekwondo trenujący w Arcusie. – opowiada trener Arcus Krynica Jarosław Jarzab. – Po raz pierwszy od lat wyjechaliśmy w tak małym, zaledwie sześcioosobowym składzie. Co roku uczestniczymy w Słowackiej Lidze Taekwondo i startujemy w 4-6 imprezach. Zawody traktujemy jako wyjazd po doświadczenie, głównie dla najmłodszych zawodników, gdyż w Polsce jest bardzo mało imprez, w których mogą startować dzieci poniżej 10 roku życia. Druga sprawa to odległość za czym idą koszty.
W Koszycach wystartowała czwórka najmłodszych zawodników, w kategorii dzieci oraz dwie seniorki.
– Wyjazd był udany, bowiem wśród dzieci złoty medal wywalczył Xavier Michalski kat. do 26k g, Srebro zdobyli: Nikol Seredyńska w kategorii do 24 kg, Konrad Jarząb w kategorii do 32 kg. – dodaje Jarosław Jarząb. – Niewiele zabrakło by medal wywalczył Oliwier Majewski, który ostatecznie zajął 5 miejsce.
Dla seniorek zawody w Koszycach to był ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się końcem maja w Płocku.
– Na Słowacji Vanessa Malczewska zdobywając srebrny medal i Olivia Budaj (ubiegłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski juniorów młodszych) zdobywając brązowy medal pokazały, że są w dobrej dyspozycji – stwierdza trener. – Obydwie startowały w kategorii do 57 kg. Wyjazd zawodników wspierał powiat nowosądecki.
Już w tym tygodniu, 8-10 maja, dwójka zawodników UKS Arcus Bartek Horoszko i Piotr Domiter wyjedzie na Finały Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest nadzieja, że przywiozą co najmniej z jeden medal.