Dobre starty polskich kajakarzy górskich

Opublikowany przez

W Arabii Saudyjskiej przebywała reprezentacja polskich kajakarzy górskich, gdzie ostro trenowano, a na zakończenie odbyły się regaty i to z sukcesami.

– Cieszy, że po tak wyczerpujących treningach nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony jeśli chodzi o zawody – mówi wiceprezes ds. kajakarstwa slalomowego PZKaj. Bogdan Popiela. – Warto dodać, że na torze w Al Ain trenowały mocne reprezentacje z Czech, Słowacji, Rosji, Niemiec, Słowenii.

Wyniki końcowe:
C-1 mężczyzn: 1. Michał Martikan Słowacja, 2. Michał Jane Czechy, 3. Jure Lenarcic Słowenia, 6. Grzegorz Hedwig.
C-1 kobiet: 1. Tereza Fiserova Czechy, 2. Polina Mukgaeva Rosja, 6. Aleksnadra Stach.
K-1 kobiet: 1. Tereza Fiserova Czechy, 2. Jasmine Schornberg Niemcy, 3. Eliska Mintalova Słowacja, 8. Klaudia Zwolińska, 9. Natalia Pacierpnik.
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela, 2. Sebastian Schubert Niemcy, 3. Michał Pasiut, 5. Jakub Brzeziński, 8. Mateusz Polaczyk.

W najbliższym czasie kadra jedzie do Francji do Pau na treningi. Już za miesiąc Polscy kajakarze górscy wezmą udział w zawodach kontrolnych w Niemczech, później na Słowacji, we Włoszech i w Polsce. W maju odbędą się kwalifikacje do reprezentacji Polski, następnie Mistrzostwa Polski w Krakowie, ajuż na początku czerwca slalomistów czekają Mistrzostwa Europy w Pradze czeskiej na torze Troja. Oczywiście będą zawody z cyklu Pucharu Świata, an koniec sezonu Mistrzostwa Świata na olimpijskim torze w Rio de Janeiro w Brazylii.
Na zdjęciu: Najlepsi zawodnicy w K-1 – pierwszy z prawej Michał Pasiut, na środku Dariusz Popiela i z lewej Sebastian Schubert