Dunajec – od zwycięstwa do zwycięstwa

Zespół juniorów SKPS Dunajec Nowy Sącz kroczy w lidze juniorów od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę podopieczni Łukasza Mężyka wygrali w Tarnowie, a w niedzielę zespół AS Niepołomice.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – AS Niepołomice 3:0 (27:25, 25:8), 25:7)
Sędziowali: Daniel Trybuch i Mirosław Haczek..

SKPS: Rynduch, Ruchała, Trzop, Górowski, Hotloś, Waligóra, Bednarek – libero, Brożek – libero oraz Piwowar, Pierzchała, Gabryś, Ciuła.
AS: Zamojski, Grochot, Kutyła, Babiarski, Sendorek, Stępak, Białas – libero, oraz Kurpiel.
Najbardziej wyrównany był pierwszy set. Zbyt pewni siebie siatkarze SKPS pozwolili rywalom na swobodną grę co nieoczekiwanie spowodowało zacięty mecz. Sądeczanie wygrali, ale dopiero po grze na przewagi. W przerwie trener gospodarzy nie szczędził swoim zawodnikom słów krytyki. To przyniosło efekt, bo w drugim secie rywale nie mieli już nic do zaoferowania pod siatką. Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 19:3 dla SKPS było wiadomo, że zespół z Niepołomic nie jest w stanie nic zrobić. Podobnie wyglądał trzeci set i w konsekwencji wygrana w całym meczu.
– Zespół nie zagrał w swoim rytmie bo nie mógł – mówi trener SKPS Dunajec Nowy Sącz Łukasz Mężyk. – W tym meczu zawodnicy nie grali na swoich pozycjach, bo chciałem, aby spróbowali sił na innych. To powodowało małe nieporozumienia, ale w końcu przyniosło efekt.
Dzisiaj kolejny zaległy mecz w hali MOSiR przy ul. Na Rurach. O godz. 15.30 zespół SKPS Dunajec podejmuje MKS Gorlice.