Dunajec w ćwierćfinałach MP

W drugim dniu turnieju o mistrzostwo Małopolski w siatkówce kadetów, zespół SKPS Dunajec wygrał kolejny mecz co dało awans do finałów oraz ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – Hutnik Kraków 3:0 (25:10, 25:17: 25:18)
Sędziowali: Anita Pilawska oraz Mirosław Haczek.

SKPS Dunajec: Iszczuk, Górowski, Trzop, Olszewski, Ruchała, Waligóra, Bednarek – libero, Brożek – libero oraz Rynduch, Ciuła, Jacak, Sułowicz, Pierzchała, Hotloś.

Hutnik: Wężowicz, Pawłowski, Grabiasz, Małota, Pyzioł, Strzelec, Stewiarski – libero, oraz Wilczyński, Gogulski.
Półfinałowy mecz zespołu SKPS Dunajec był niezwykle ważny. Jego stawką był nie tylko awans do finałów turnieju, ale zwycięzca będzie grał w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Sądeczanie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. To przełożyło się na skuteczną grę i wysoką wygraną w pierwszym secie 25:10. Taki wynik spowodował, że sądeczanie w kolejnych dwóch setach już nie forsowali tempa gry. Kiedy tylko rywale próbowali nawiązać walkę od razu siatkarze SKPS zaskakiwali mocną zagrywką. Zespół z Nowego Sącza wygrał bez większych problemów i w finale spotka się ze Spartą Kraków.