Dwa starty, dwa zwycięstwa Piotra Prusaka!

Opublikowany przez

W Krakowie nad zalewem „Kryspinów” odbyły się biegi Runmageddon Rekrut. Pierwszy w sobotę, drugi w niedzielę. Oba wygrał w kategorii Elite wygrał sądeczanin Piotr Prusak.

– Sam nie mogę uwierzyć, że wygrałem dwa razy – to niesamowite – opowiada Piotr Prusak. – W pierwszym biegu na 6 km, było ciężko, bo padał deszcz, przeszkody były śliskie i trudno je było zaliczyć. Ale udało się, choć do końca musiałem walczyć o zwycięstwo.

W kolejnym dniu organizatorzy przygotowali trasę o długości 13 km. Na starcie stanęło prawie 200 śmiałków.
– Było bardzo ciężko przez warunki atmosferyczne – mówi Piotr Prusak. – Deszcz, mnóstwo błota, a musieliśmy pokonać 30 różnych przeszkód. Najtrudniejsze były biegowe. Np ścianka skośna pod kątem ok. 45 stopni, na którą trzeba wbiec i zeskoczyć – cała czołówka miała wielki problem. Wpadłem tam z trzyminutową stratą do prowadzącego zawodnika. Jednak zaliczyłem ją szybko zyskałem 5 minut nad rywalami. Przed metą było mnóstwo przeszkód technicznych, czyli zwisy, skoki na drążkach, opony i paskudna Pole Dance, czyli rury pomiędzy którymi trzeba wyjść na platformę i z niej zjechać na rurze. Ślisko jak diabli. Wygrałem dzięki doświadczeniu i opanowaniu na przeszkodach, a nie sile i wytrzymałości. Bardzo się cieszę.