„Elektryczne” dziewczyny na „Dzień Kobiet”

Opublikowany przez

Tradycyjnie w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych „Dzień Kobiet” obchodzono na sportowo.

„Elektryczne dziewczyny”, czyli nauczycielki, uczennice wzięłu udział w marszu Nordic Walking. Inicjatorkami pomysłu nauczycielki WF Laura Wontorczyk, Ewa Bereś i Jolanta Michałowska zaprosiły żeńską część szkoły do Miasteczka Galicyjskiego by, tam niebieskim szlakiem rowerowym ścigać się w I Mistrzostwach Szkoły w Nordic Walkingu, w którym udział wzięła również dyrektor ZSEM Krystyna Rembiasz.
– Dopisała pogoda, było radośnie i maszerowało się wspaniale – opowiada Ewa Bereś. – Uśmiechy na twarzy dziewcząt, a przede wszystkim aktywność fizyczna na świeżym powietrzu bo przecież Nordic Walking poprawia kondycję ruchową, wyzwala endorfiny, co bardzo poprawia samopoczucie. Przecież chodzi o to by aktywnie spędzać czas i świętować. Wszystkie uczestniczki marszu otrzymały słodki prezent, a najlepszych 6 zawodniczek dyplomy i nagrody.
Wyniki końcowe: 1. Magdalena Sekuła, 2. Anna Sekuła Anna, 3. Dorota Lisowska, 4. Karolina Mida, 5. Sandra Głuszczuk, 6. Ewa Śmigowska.
Specjalne wyróżnienie otrzymała dyrektor ZSEM Krystyna Rembiasz, która dzielnie walczyła w zawodach.
Organizatorki tegorocznego Dnia Kobiet na Sportowo planują w przyszłym roku na Sportowy Dzień Kobiet zaprosić do rywalizacji w Nordic Walking dziewczęta z innych sądeckich szkół – „Bo w Kobietach Siła”.