Filip Mordarski „bije” rekord wicemistrza Świata

Opublikowany przez

To, że Filip Mordarski – dziś ma 12 lat – należy do najlepszych pływaków w Małopolsce – wiadomo. Jednak jego wyczyn, czyli pobicie rekordu Okręgu należącego do aktualnego wicemistrza Świata Wojciecha Wojdaka, 4 sekundy, to jest Coś!!!!

Nowosądeccy pływacy z „przytupem” zakończyli pływacki 2017 rok. W Zabierzowie podczas Mistrzostw Małopolski pokazali się ze znakomitej strony. W zawodach, w kategorii wiekowej 10 i 12 lat rywalizowało 270 młodych sportowców z 21 klubów.
W grupie młodszej nowosądeczanie zajęli 5 miejsce, a w starszej 2 ustępując jedynie miejsca BOSiR-owi Brzesko. Z medalami do domu wrócili:
Wyniki indywidualne:
Złote medale – kategoria 12 lat
– Mordarski Filip – 200 m dowolny
– Mordarski Filip – 100 m grzbietowy
– Mordarski Filip – 50 m dowolny
– Mordarski Filip – 400 m dowolny
– Mordarski Filip – 50 m grzbietowy
– Mordarski Filip – 100 m dowolny
– Mordarski Filip – 800 m dowolny
Brązowe medale:
– Nowak Wojciech – 50 m klasyk
– Nowak Wojciech – 100 m zmienny
Brązowe medale – kategoria 10 lat
– Piętka Zuzanna – 50m dowolny
– Piętka Zuzanna – 50m grzbietowy
– Miczołek Maksymilian – 50m motylkowy

Wyniki sztafet
Kategoria 12 lat:
Złote medale – Chłopcy 4×50 m stylem, zmiennym (Mółka Mateusz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip)
Chłopcy 4×50 m stylem dowolnym (Mółka Mateusz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip)
Chłopców 4×100 m stylem dowolnym (Mółka Mateusz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip)
Kategoria 1o lat:
Dziewczęta 4×50 m stylem dowolnym: 1. (Gromala Julia, Mucha Julia, Budnik Małgorzata, Piętka Zuzanna)
Dziewczęta 4×50 stylem zmiennym: 2. (Piętka Zuzanna, Lachor Wiktoria, Gromala Julia, Mucha Julia).

Po wszystkich konkurencjach w statystyce medalowej MKS STP NOWY SĄCZ uplasował się na wysokim 4 miejscu.

– Jaką ocenę za ten sprawdzian dostali nasi pływacy? – Bez wahania należy powiedzieć, że „5”!!!- stwierdził prezes MKS STP Nowy Sącz Marek Ruchała. – Należy podkreślić fakt, że 17 „błękitnych” pod opieką trenerów Jacka Michałowskiego, Tomasza Jasiurkowskiego wykonali znakomitą pracę. Po ciężkich i wyczerpujących treningach, po lepszych i gorszych dniach, po chwilach zwątpienia i nadziei nadszedł moment na zweryfikowanie i podsumowanie ostatnich miesięcy wytężonej pracy – nie tylko zawodników, ale również trenerów. A ta jest może być tylko najwyższa.

Na oddzielną uwagę zasługuje 12-letni Filip Mordarski. Jego sprawdzian należy ocenić na „6”!!!
– To na niego w ostatnim czasie skierowały się oczy wszystkich pływaków, trenerów i ludzi związanych ze środowiskiem pływackim w naszym regionie. – dodaje Marek Ruchała. – Do niego również „wpłynęło morze” gratulacji. Filip z Mistrzostw Okręgu wrócił z 7 złotymi medalami. Ale do tego zdążył nas przyzwyczaić w ostatnim czasie. To dowód na to, że nie osiada na laurach i nadal jest najlepszym 12-letnim pływakiem w Małopolsce. Największą niespodzianką i prezentem jaką zrobił nie tylko sobie, ale i prowadzącemu go trenerowi Jackowi Michałowskiemu i nam wszystkim – wiernym kibicom zrobiło, to było ustanowienie NOWEGO REKORDU OKRĘGU na dystansie 400 m stylem dowolnym i uzyskanie czasu 4:30.78 – przez ostatnie 9 lat należał do Wojciecha Wojdaka obecnego wicemistrza świata z Budapesztu na dystansie 800 m stylem dowolnym. Dla Filipa i trenera pobicie rekordu okręgu o blisko 4 sekundy jest z jednej strony uwieńczeniem ciężkiej pracy, z drugiej zaś wyzwaniem i zachętą do dalszych zmagań. Jakby tego było mało, Sądeczanin kolejnego dnia zawodów pobija KOLEJNY REKORD OKRĘGU tym razem na dystansie 200 m stylem dowolnym uzyskując na finiszu czas 2:09.18 – to można już traktować, jako rozwiązanie zadania z „gwiazdką”. W ciągu 2 dni zmagań, Filip startował 10 razy pokonując dystans o łącznej długości 1700 metrów a to, czego dokonał przeszło najśmielsze oczekiwania. Życzymy młodemu, sądeckiemu zawodnikowi i jego trenerowi, aby droga, którą poszli doprowadziła ich tam, gdzie dziś jest Wojciech Wojdak ze swoim trenerem Marcinem Kacerem – a nawet jeszcze dalej…!!! Trzymamy mocno kciuki. POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!! Mamy nadzieję, że pozostali zawodnicy MKS STP zostali tym faktem pozytywnie zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, które stoją na drodze do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.
Fot: Arch. STP