Futsal. Sądeccy studenci górą

W ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w Futsalu Mężczyzn, w hali IKF, reprezentacja AZS PWSZ Nowy Sącz rozegrała pierwszy mecz fazy grupowej grupy A pokonując krakowian 6:2.

Rozgrywki podzielone są na dwie grupy.
Grupa A: AZS PWSZ Nowy Sącz, AGH, Politechnika Krakowska, UJ, Uniwersytet Pedagogiczny i Collegium Medicum UJ.
Grupa B: AWF, Uniwersytet Ekonomiczny, Krakowska Akademia, Uniwersytet Rolniczy i PWSZ Tarnów.
I kolejka
AZS Uniwersytet Pedagogiczny Kraków – AZS PWSZ Nowy Sącz 2:6 (1:3).

Bramki: Dawid Janczarzyk, Maciej Młynarczyk, Arkadiusz Zawiślan, Kozak Bartosz, Kołodziej Nikodem, Wojciech Kalisz 1 – Sebastian Wesołowski 2.

AZS PWSZ Nowy Sącz: Świerad Artur, Młynarczyk Maciej, Kalisz Wojciech, Kołodziej Nikodem, Zawiślan Arkadiusz, Kozak Bartosz, Janczarzyk Dawid, Mateusz Dyląg, Dawid Ciężkowski, Ciężobka Grzegorz, Łukasz Piech.

II kolejka

AZS PWSZ Nowy Sącz – AZS Politechnika Kraków 0:0

AZS PWSZ: Artur Świerad, Bartosz Kozak, Dawid Janczarzyk, Mateusz Dyląg, Dawid Ciężkowski, Nikodem Kołodziej, Grzegorz Ciężobka, Wojciech Kalisz, Arkadiusz Zawiślan, Maciej Młynarczyk, Jakub Nowak, Łukasz Piech.
Pierwszy mecz, inauguracyjny, studenci z Nowego Sącz rozegrali z drużyną AZS Uniwersytetu Pedagogicznego. Trener Zbigniew Małek obawiał się tego meczu z powodu braku zgrania drużyny spowodowany dużą przerwą w rozgrywkach oraz zmianami w jej składzie. Dodatkowo kontuzje leczą czołowi zawodnicy: Mateusz Młynarczyk, Jakub Nowak oraz zawodnik Sandecji, student I roku Szymon Kuźma.
Obawy okazały się słuszne, bowiem początek meczu był wyrównany, a drużyna gości pierwsza zdobyła gola. W grze sądeczan było sporo chaosu, ale z minuty na minutę gra stawała się płynniejsza i efektywniejsza. Efektem tego były trzy gole, które zakończyły pierwszą połowę meczu. W drugiej połowie sądecka drużyna wypracowała większa przewagę, a efektem tego były kolejne gole i wysokie zwycięstwo.
Drugie spotkanie sądecki zespół powinien wygrać. Piłkarze dużo strzelali, ale trafiali w słupki, poprzeczkę, byli po porstu nieskuteczni.
– Ten mecz się nie układał od początku – stwierdza trener Zbigniew Małek. – Mieliśmy przewagę w polu, oddaliśmy znacznie więcej strzałów na bramkę rywali, niż nasi przeciwnicy, ale piłka ani razu nie trafiła do siatki. Widać był brak trzech podstawowych zawodników, którzy leczą kontuzje. Ponadto brakuje nam zgrania, ale z każdym treningiem i meczem będzie lepiej.
Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji tych mistrzostw po wysoko wygranej w finale 7:2 z AZS Krakowskiej Akademii drużyna AZS PWSZ Nowy Sącz zdobyła pierwsze miejsce awansując do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie. W roku 2015 reprezentacja nowosądeckiej uczelni zdobyła srebrny medal w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach.
Srebrni medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu – Katowice 2015: Trener Małek Zbigniew, Danek Adrian, Zieliński Jan, Młynarczyk Mateusz, Horowski Jan, Kalisz Wojciech, Kołbon Tomasz, Szczepański Sebastian, Szewczyk Kamil, Młynarczyk Maciej, Cisowski Patryk, Pawlik Kamil, Złocki Krzysztof, Świerad Artur.