Gala boksu BFC. Duże emocje…

Opublikowany przez

W hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej odbyła się Gala Boksu BFC. Było ciekawie, nie brakowało emocji, a zawodnicy Golden Team Nowy Sącz pokazali się z bardzo dobrej strony.

Dawno już w Nowym Sączu nie było tak dobrej gali bosku. Bardzo dobra organizacja, pokazy akrobatów, walki bokserskie, akcja charytatywna, którą zorganizowano na potrzebę leczenie mało chłopca. Udało się zebrać aż 39,5 tys. zł. Ta gala to było jedno słowem show. Warto podkreślić ciekawą walkę Bołoza. Mimo potężnej postury sądeczanin poruszał się po ringu niezwykle zwinni i szybko pokonując rywala. W walce wieczoru o mistrzowski pas, Krzysztof „Twardy” Twardowski pokonał przeciwnika silnym ciosem w trzeciej rundzie.
– Gratuluję zwycięzcom, gratuluję wszystkim uczestnikom Gali – mówił prezydent Nowego Sącza wręczając mistrzowski pas sądeczaninowi. – Cieszę się, że walki odbyły się w naszym mieście, że stały na wysokim poziomie. Do zobaczenia.

Podczas gali sądeccy kibice oglądali walki zawodowe, jak i pojedynki boksu olimpijskiego, w ramach meczu Polska – Słowacja. Gościem specjalnym gali był KrzysztofDiablo Włodarczyk, były mistrz świata organizacji WBC oraz mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.
Wyniki walk zawodowych:
Krzysztof Twardowski (5-1, 3 KO) pokonał Attilę Nagy’ego (0-2) przez nokaut w drugiej rundzie
Tomasz Piotrowski (1-0) pokonał Henricha Heraka (2-6, 1 KO) decyzją sędziego (40-36)
Michał Bołoz (2-0, 2 KO) pokonał Stefana Kusniera (1-25-1, 1 KO) przez TKO w trzeciej rundzie.