Gladiator z medalami

Opublikowany przez

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w kickboxingu, które zakończyły się w Macedonii były bardzo udane dla zawodników UKS Gladiator Binczarowa, którzy zdobyli srebrny i brązowy medal.

Zawody w Skopie były równie udane dla Jolanty Cichoń z UKS Evan Nowy Sącz, która wywalczyła złoty medal. Relacja na stronie www.nowysacz.pl
– Trójka zawodników Gladiatora została powołana do Reprezentacji Polski – opowiada trener UKS Gladiator Amadeusz Kwiatkowski. – Walczący w formule kicklight kadetów do 47 kg Szymon Góra wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy! Droga do medalu nie była łatwa, bo musiał stoczyć aż cztery walki. Z Grekiem i Anglikiem nasz zawodnik streścił nieskromnie „easy fight trenerze! Pierwszy z nich poległ już w pierwszej minucie przez RSC, ale Anglik wytrwał do końca, chociaż nie miał za dużo do powiedzenia w tej walce. Problemy zaczęły się w trzecim starciu z mocnym Hiszpanem Davidem Yaroshem, dysponującym o wiele lepszymi warunkami fizycznymi był dla Szymona dużym wyzwaniem. Walka była trudna i ze strony Hiszpana bardzo nieczysta, jednak finalnie to nasz zawodnik wyszedł zwycięsko z tej potyczki. W finale przeciwnikiem Szymona był Rosjanin Semen Vostrikow. Urazy powstałe w walce z Hiszpanem nie pozwoliły Szymkowi walczyć na 100% swoich możliwości. Obite żebra mocno dawały o sobie znać z każdym ciosem przeciwnika. Szymon Góra przegrał.
Wielką pozytywną niespodzianką był występ Julii Niewiadomskiej, która walczyła w kategorii – 46kg kadetek!
– Julia mimo, że trenuje od nieco ponad roku i był to jej pierwszy start w tak dużej imprezie, poradziła sobie ze stresem i co ważniejsze z przeciwniczkami – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Stoczyła trzy walki. Pierwszą walkę wygrała z Chorwatką Civitą Kalciną, kolejną z Hiszpanką Seleną Agular Barrientos, by w trzeciej walce ulec Greczynce Semeli Zarmakovpi. Wystarczyło to jednak aby zapewnić sobie brązowy medal Mistrzostw Europy!!! Trochę mniej szczęścia miała Karolina Krok w kategorii -55kg juniorek light contact. Przegrała swoją pierwszą walkę z Węgierką Viktorią Zsilak. Karolina prowadziła przez pierwsze dwie rundy, jednak w trzeciej to Węgierka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Walka była bardzo dobra, zabrakło pewnie trochę doświadczenia. Ale to właśnie Karolina zrobiła największy i najbardziej widoczny postęp i jestem przekonany, że sukcesy to tylko kwestia czasu. Mistrzostwa były bardzo udane, dwa medale bardzo mnie cieszą. Jako trener jestem dumny z moich zawodników bo wiem, że zarówno podczas przygotowań jak i podczas każdej walki dawali z siebie 100 % swoich możliwości zostawiając serce i dużo zdrowia na macie. Serdeczne podziękowania dla ludzi i instytucji bez których ten wyjazd nie był by możliwy ! Dziękujemy: Stanisław Krok STAN- DREW, Gminie Grybów, Wac-Woj, Grzegorzowi Sekuła, „MIKULEC”, Betoniarni Stelmach, ADMAX, BS Grybów, RODBRUK z Siołkowej.
Na zdjęciu: Szymon Góra