Gladiatorzy z medalami

Opublikowany przez

W Grudziądzu odbywały się Mistrzostwa Polski w boksie. Natalia Dulian reprezentowała UKS Gladiator Binczarowa w kategorii 60 kg, niestety przegrała pierwszą walkę i marzenia o wysokim miejscu prysły. Na Słowacji wystąpili zawodnicy kickboxingu.

– Kategoria wagowa Natalii była mocno obsadzona – opowiada Amadeusz Kwiatkowski trener UKS Gladiator – O tytuł Mistrzyni kraju walczyło 20 dziewczyn z całej Polski. Natalii niestety nie udało się wywalczyć medalu. Ale pokazała się bardzo dobrej strony, prezentując kawał dobrego boksu i wiemy nad czym trzeba pracować, co poprawić, za rok się zrewanżujemy.

Zawodnicy z Binczarowej startowali też poza granicami Polski, ale w kickboxingu i to z sukcesami.
– To był weekend pełen sportowych wrażeń, bo oprócz startu w Mistrzostwach Polski juniorek w boksie nasza reprezentacja startowała w turnieju „Slovak Open” w Bratysławie. – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Nie było łatwo, poziom sportowy. Do Bratysławy zjechało 945 zawodników z 11 krajów świata reprezentujących 90 klubów i poziom sportowy był wysoki. Jak to na początku sezonu bywa nasza forma nie jest jeszcze najwyższa, ale mamy trzy medale, złoty, srebrny i brązowy, czyli komplet. Złoto wywalczył Szymon Góra, srebro Beata Fyda i brąz Julia Niewiadomska. Reszta naszych zawodników wróciła bez medalu. Najważniejsze jednak w tym momencie jest zebrane doświadczenie które ma zaprocentować na Mistrzostwach Polski !
Działacze klubu dziękują za wsparcie sponsorów i pomoc w organizacji wyjazdu byli to: Stanisław Krok STAN-DREW, Mariusz i Ewa Pękala FLOREX, ADMAX, Gmina Grybów, Tomasz Ogorzałek i Weronika Sekuła.
glad2