Grali do jednego kosza

Faworytem spotkania byli sądeczanie, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w ataku. Skuteczność gry zespołu z Nowego Sącza przeszła najśmielsze oczekiwania.

Liga Kadetów A – U-16
STK Nowy Sącz – MKK MDK Kielce 108:36 (26:9, 31:8, 17:12, 34:7)
Sędziowali: Adam Ozga i Anna Orzeł.

STK: Michał Krawczyk 25, Wojciech Bania 21, Mateusz Obrzut 18, Maciej Lorek 9, Kacper Liśkiewicz 9, Szymon Frojdenfa l8, Wojciech Kossowski 8, Jakub Ruchała 6, Bartosz Czop 4, Mateusz Ruchała, Jakub Szachowski.
MKK MDK: Paweł Trela 13, Filip Grad 9, Marcel Smardzewski 6, Kamil Borowiec 5, Dominik Kania 2, Dominik Barchan 1, Juliusz Zarębski .
Już pierwsza kwarta pokazał, że gospodarze nie oddadzą rywalom punktów. Szybkie akcje, kończone celnymi rzutami dały wysokie prowadzenie. W drugiej części meczu było jeszcze lepiej, a zespół STK prowadził do przerwy 57:17. Do końca spotkania sądeczanie grali na luzie, a trener Łukasz Sommer miał okazję sprawdzić wszystkich zawodników.