Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Prezydent podpisał zarządzenie o dotacjach

Opublikowany przez

Po dość długim oczekiwaniu, wielu dyskusjach w gronie radnych, Komisji Sportu określono wysokość dotacji w konkursie ofert, do którego przystąpiły kluby i stowarzyszenia sportowe miasta, prezydent Ryszard Nowak podpisał stosowne zarządzenie.
Czytaj dalej

Sądeczanie zdobyli Pragę

Opublikowany przez

Z „Tarczą” wrócili nowosądeccy rugbiści RC Biało Czarni po wygraniu turnieju „siódemek” w Pradze czeskiej.
Czytaj dalej

Rugbiści uczcili Niepodległość Polski

Opublikowany przez

Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę sądeccy rugbiści zorganizowali turniej drużyn siedmioosobowych. Wygrali gospodarze
zawodów.
– W rywalizacji udział wzięły 4 zespoły – opowiada trener sądeczan Tadeusz Janik. – Była znakomita pogoda, choć z chwilę rozpoczęcia pierwszego meczu zaczął padać deszcz ze śniegiem. Później wyjrzało słońce i tak było do końca turnieju. Było ciekawie, każdy zespół walczył niezwykle ambitnie. Rugby siedmioosobowe jest bardzo dynamiczne i bardziej przejrzyste dla dla kibiców, a warto przypomnieć, że to jest dyscyplina olimpijska.

Wyniki zawodów:
Biało-Czarni – Husaria Oświęcim 57 – 0
Koliber Sosnowiec – Slavia Kosice 0 – 42
Husaria – Koliber 19 – 12
Biało-Czarni – Slavia 31 – 0
Slavia – Husaria 38 – 0
Biało-Czarni – Koliber 38 – 0

Klasyfikacja końcowa
1. Biało-Czarni Nowy Sącz
2. Slavia Kosice
3. Husaria Oświęcim
4. Koliber Sosnowiec
Biało Czarni:
Grzegorz Goliński
Artur Stwiarski
Dominik Słaby
Dariusz Janik
Damian Zając
Mariusz Durlak
Michał Żygłowicz
Mirek Mółka

Można pozazdrościć ambicji

Opublikowany przez

Na boiskach KS Zawada odbył się I Turniej Niepodległości w rugby dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczyły drużyny z Nowego Sącza, Krakowa, Raby Niżnej i Rudy Śląskiej.
Czytaj dalej

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Wiele ciekawego będzie się działo w halowych dyscyplinach sportowych. Warto kibicować muszyniankom, które podejmować będą zespół z Torunia w ekstraklasie siatkówki kobiet, drugoligowa Sandecja jedzie do Rzeszowa.
Czytaj dalej

Porażka sądeczan

Opublikowany przez

Nie był to udany mecz zespołu Biało Czarnych w ramach II ligi rugby 15. Rywale z Jeleniej Góry okazali się za szybcy dla obrońców znad Kamienicy. Czytaj dalej

Pewne zwycięstwo sądeczan

Opublikowany przez

Meczem z Miedziowymi zespół sądeckich rugbistów rozpoczął nowy sezon w II lidze. Biało Czarni bez problemów i wysoko pokonali beniaminka z Lubina.
Czytaj dalej

Rugbyści z Nowego Sącza rozpoczynają sezon

Opublikowany przez

Zespół Rugby Biało Czarni Nowy Sącz rozpoczynają nowy sezon w II lidze. W niedzielę (9 kwietnia) drużyna RC rozegra pierwszy mecz, a rywalem będą Miedziowi Lubin.
Czytaj dalej

Podzielono pieniądze na sport

Opublikowany przez

Jest decyzja, na którą długo czekano we wszystkich klubach i stowarzyszeniach sportowych Nowego Sącza. Urząd miasta przedstawił listę, tych którzy otrzymają wsparcie miasta.
Czytaj dalej

Grzegorz Basta „Sportowcem Roku 2016”

Opublikowany przez

W sali konferencyjnej Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbyła się Gala z okazji XIV Plebiscytu „Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny – 2016”.Największą ilość głosów otrzymał Grzegorz Basta, bokser z Gródka nad Dunajcem.
Czytaj dalej