I liga rugby. Pierwsze zwycięstwo sądeczan

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz po bardzo wyrównanym spotkaniu, pokonał w Nowym Sączu Arkę Rumię 21:14.

Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Rumia 21:14 (14:7)
Żółte kartki: Artur Stawiarski – Tomasz Koniarski.

Biało-Czarni: Marcin Siemaszko 6 (3pd), Damian Zając 5 (P), Grzegorz Goliński 5 (P), Bartosz Socha 5 (P).

Arka: Konrad Chromiński 5 (P), Jakub Smoliński 5 (P), Mateusz Bartkowiak 4 (2pd).
Odkąd oba zespoły grają w lidze ze sobą, na różnych szczeblach, zawsze jest ciekawie i emocjonująco. Tak było i tym razem. Od początku spotkania gra toczyła się głównie na środku boiska. Pogoda, czyli chłód i deszcz powodowały, że na śliskim boisku zawodnicy oby drużyn popełniali sporo błędów. Po kwadransie gry lekką przewagę osiągnęli, którzy wykorzystali walkę w młynie, a kopacz z Rumii wykorzystał podwyższenie i po 20 minutach to goście cieszyli się z prowadzenia. Ta sytuacja spowodowała, że Biało Czarni zaatakowali z werwą co przyniosło efekt w postaci punktów i prowadzenia po pierwszej połowie 14:7.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a ofiarna obrona obydwu drużyn nie pozwalała na swobodne przemieszczanie się bliżej pola punktowego. Sztuka ta udała się zespołom po jednym razie i prowadzenie zdobyte przerwą w konsekwencji dało końcowy sukces.
– Cieszy wygrana, zwłaszcza z tak wymagającym przeciwnikiem – mówił po meczu grający trener Marcin Siemaszko. – Trzeba jednak podkreślić to, że w tej lidze nie ma słabych drużyn i każde zwycięstwo będzie trzeba wyszarpać, dosłownie.
Po dwóch kolejkach Biało Czarni są wiceliderem, a o prowadzenie w tabeli zmierzą się 1 października w Warszawie ze Stołeczną Skrą!