I znów porażka Olimpii

Zespół I ligi piłki ręcznej kobiet Olimpia Nowy Sącz przegrał kolejny mecz, choć tym razem po zaciętym meczu.

I liga kobiet – VI kolejka
FutureNet Imperium Katowice – Olimpia Nowy Sącz 25:23 (16:12)
Sędziowali: Paweł Klimkowicz i Adam Kowalski.

FutureNet Imperium: Mazurczyk, Knapik: Jaroszewska 7, Sadowska 6, Kosmowska 5, Łuczyk 3, Radlak 3, Zwierko 1.
Olimpia: Nowak, Bydłoń: Leśniak 9, Płachta 5, Basta 4, Dzidek 3, Sroka 2, Kulig, Baran,

Pierwszy kwadrans meczu należał do Olimpii. Zespół z Nowego Sącza grał szybko i co ważne skutecznie, a na tablicy najczęściej widniał remis. Po 16 minutach gospodynie po rzucie Jaroszewskiej prowadziły jednym trafieniem 9:8. Od tego momentu zespół z Katowic powiększał przewagę kończąc pierwszą połowę wynikiem 16:12.
Po zmianie stron sądeczanki od 40 minuty zaczęły odrabiać straty i po rzutach Dzidek oraz Leśniak, katowiczanki prowadziły, ale tylko 20:18> Chwilę później znów po akcji sądeckiej dwójki był remis 20:20. Kiedy po celnym trafieniu Leśniak Olimpia objęła prowadzenie była nadzieja na dobry wynik. O końcowym rezultacie zadecydowały dwie ostatnie akcje gospodyń, które mogły cieszyć się ze zwycięstwa.