Jak Olimpia to przegrała?

Mecz Olimpii z Olkuszem był emocjonujący, a wręcz dramatyczny w przebiegu. Niestety mimo wysokiego prowadzenia sądeczanki przegrały.

MKS Olimpia Nowy Sącz – SPR Olkusz 28:29 (13:14)
Sędziowali: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona.
MKS Olimpia: Nowak Paulina, Damasiewicz Joanna – Karolina Płachta 9, Agnieszka Leśniak 8, Agnieszka Wielocha 4, Kamila Dzidek 3, Weronika Janik 2, Wiktoria Szczecina 2, Patrycja Złocka, Weronika Łyczak, Joanna Piszczek, Olga Krok.
Karne: 5/4
Kary: 8 minut.
SPR Olkusz:Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka – Agata Wcześniak 9, Natalia Kolonko 7, Paula Masiuda 5,Wiktoria Sioła 3, Klaudia Zub 3, Laura Nawara 2, Mrozowska 2.
Pierwsza połowa pokazała, że rywalki z Olkusza przyjechały po zwycięstwo, choć początek należał do Olimpii, która prowadziła 2:0 KPR szybko odrobił straty i po kwadransie prowadził 6:5. Gospodynie, głównie za sprawą Płachty i Leśniak po 25 minutach prowadziły 11:9. Wydawało się, że meczu jest już pod kontrolą, ale rywalki znów pokazały, że potrafią dobrze się bronić, a kontry zamieniać na bramki.
Po zmianie stron mecz toczył się bramka za bramkę, ale od 45 minuty znakomitymi akcjami w bramce popisywała się młoda Paulina Nowak, która zatrzymywała wszystkie ataki rywalek. Dzięki jej postawie po 50 minutach Olimpia prowadziła 27:23. Wysokie prowadzenie dawało komfort gry i to chyba uspokoiło młode sądeczanki, co wykorzystała doświadczone piłkarki z Olkusza doprowadzając do remisu na niespełna minutę przed końcem spotkania. Warto dodać, że sądeczanki przez ostatnie 8 minut spotkania ani raz nie trafiły do siatki rywalek, a zawodniczki z Olkusza tak i mogły się cieszyć ze zwycięstwa.