Jak oni to przegrali

W hali sportowej IKF PWSZ Nowy Sącz rozegrano mecz siatkówki mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Doszło do sporej niespodzianki, bo gospodarze przegrali. To był drugi mecz sądeczan.

II kolejka
AZS PWSZ Nowy Sącz – AZS CM UJ Kraków 1:2 (25:15, 23:25, 12:15)
Sędziowali: Przemysław Stolarczyk i Katarzyna Drąg.

AZS PWSZ: Potoniec, Kotlarski, Piwowarski, Ogorzały, Kluska, Bocheński, Cepiga – libero

CM UJ: Zbirek, Dyrlaga, Zgajewski, Kosiorek, Stach, Hutyra, Jabłoński – libero, Flaszowski.
Faworytem spotkania był nowosądecki zespół, mają w składzie byłych zawodników SKPS Dunajec grał szybko i co ważne skutecznie. Tylko do połowy pierwszego seta na parkiecie toczyła się w miarę wyrównana rywalizacja, choć prowadzili gospodarze 8:6. Później z każdą akcją przewaga zespołu PWSZ rosła. Wpływ na wysoką skuteczność miała zagrywka i blok. Siatkarze z Krakowa nie mieli recepty na taką grę. Drugi set rozpoczął od wysokiego prowadzenia. To trochę uśpiło sądeczan, a rywale zaczęli grać coraz pewniej i nie tylko odrobili straty, ale doprowadzili do remisu w setach 1:1. Tie break też wygrali i siatkarze PWSZ Nowy Sącz schodzili z parkietu ze spuszczonymi głowami.