Młodziczki UKS Żak trzecie w lidze

Wygranym mecze zakończyły zmagania w lidze młodziczek nowosądeckie zawodniczki UKS Żak. Zwycięstwo dało trzecie miejsce na koniec rozgrywek.

UKS Żak Nowy Sącz – UPLKS Strzelec Oleśnica 71:55 (12:14, 20:9, 21:14, 18:18)
Sędziowali: Sabina Kosakowska i Adam Ozga

UKS Żak: Aleksandra Michalczyk 29, Sonia Skoczeń 22, Oliwia Laciuga 11, Julia Baczyńska 6, Natalia Mróz 2, Wiktoria Zegzda 1, Wiktoria Szymczyk, Natalia Szymczyk, Kinga Nowaczyk, Nadia Klimek, Wiktoria Mróz, Emilia Król.
UPLKS: Gabriela Kotlarz 28, Magdalena Jandała 8, Anna Duda 6, Oliwia Ratusznik 5, Oliwia Poniewierska 4, Julia Skórska, Anna Robak, Mariola Cepil, Julia Przekota, Aleksandra Studzizur.
Faworytem spotkania były gospodynie, ale mecz rozpoczął się dość niespodziewanie od prowadzenia po pierwszej kwarcie drużyny gości. Kolejna część meczu to zdecydowana przewaga sądeczanek, które dzięki szybkim atakom, po skutecznej obronie powiększały przewagę. Do przerwy UKS Żak prowadził 32:21. Po zmianie stron sądeczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie zwyciężają w ostatnim meczu sezonu 2018/2019.