Karate kyokushin. Złoci sądeczanie

W Wieliczce odbył się międzynarodowy turniej o „Puchar Solny”. Bardzo dobrze spisali się nowosądeccy karatecy z klubu „Karate Kyuokushin” Nowy Sącz, którzy stawali na podium, a złoto zdobyli bracia Klemens i Szymon Ogórkowie.

W Turnieju startowało 320 zawodników z 25 klubów karate. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników karate: Dominik Janik, Tomasz Janczyk, Nadia Potoczek, Damian Potoczek, Klemens Ogórek, Kaleta Kamil, Szymon Ogórek, Klaudia Kowalska, Mateusz Zarotyński, Karolina Sekuła, Monika Zarotyńska, Kamila Nowak z trenerem Shihan Andrzejem Krawontka.
– Największy sukces sportowy odnieśli bracia Klemens i Szymon Ogórek, którzy w kategoriach kumite młodzików i kadetów bezapelacyjnie wygrali pokonując wszystkich swoich przeciwników. – opowiada shihan, sensei Andrzej Krawontka 5 dan. – Aby stanąć na najwyższym podium turnieju, wygrali 4 kolejne walki nie dając szans swoim rywalom. Ich przewaga była tak duża, że sędziowie większość ich walk przerywali przed czasem.
Drugie miejsca na matach tatami w Wieliczce wywalczyli Kamil Kaleta, Klaudia Kowalska, Nadia Potoczek i Dominik Janik. Na trzecich miejscach uplasowali się Karolina Sekuła i Moniaka Zarotyńska. Tomasz Janczyk, Mateusz Zarotyński i Damian Potoczek.
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Nowego Sącza uplasowała się na 6 miejscu.
Za niespełna 2 tygodnie 19 czerwca reprezentację nowosądeckiego klubu czeka ostatni przed wakacjami występ na turnieju karate w Nowym Targu.
Podczas wakacji 70 zawodniczek i zawodników klubu „Karate Kyokushin” przygotowywać się będzie do kolejnego sezonu sportowego na obozie w Rytrze prowadzonym przez kadrę szkoleniową Klubu: shihana Andrzeja Krawontka 5 dan i sensei: Stanisława Klimkiewicza 3 dan, Edwarda Krawczyka 2 dan i Łukasza Krawontka 2 dan.
Na zdjęciu: Andrzej Krawontka podczas sędziowania zawodów