Kickboxing – Puchar Polski. Gladiatorzy na podium

Opublikowany przez

W Dwikozach koło Sandomierza odbyły się zawody z cyklu Puchar Polki w kickboxingu. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Gladiator z Binczarowej zdobywając osiem medali.

– Moi zwodnicy zdobyli jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe krążki – mówi uradowany trener zawodników UKS Gladiator Amadeusz Kwiatkowski. – Zdobywcą Pucharu Polski w pointfightingu kadetów młodszych – 32 kg został Kacper Krok, który w pięknym stylu wygrał trzy walki potwierdzając jednocześnie wynik z tegorocznych Mistrzostw Polski w których również stanął na najwyższym stopniu podium. W formule kicklight Kacper wygrał pierwszą walkę, a w finale uległ zawodnikowi z Głogowa.
Srebrne medale zdobyli Julia Oleksy, Kacper Zając, Marcin Radzik i Kacper Krok.
-Cała czwórka walczyła bardzo dobrze technicznie i z dużą ambicją – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Warto zaznaczyć, że dla Marcina Radzika, był to pierwszy występ w kategorii juniorów, co nie jest łatwe, tym bardziej cieszy jego srebro.
Brązowe medale wywalczyli: Klaudiusz Wojciechowski, Karolina Krok i Kacper Niepsuj.
W zawodach brał również udział Adrian Pękala, ale odpadł w walkach eliminacyjnych i powrócił do domu bez medalu, ale wszystko przed nim.
– Wyniki cieszą, które są efektem pracy na treningach. Jednak naszych sukcesów by nie było, gdyby nie pomoc innych – wszystkim dziękujemy: FLOREX Ewa i Mariusz Pękala, Elektro-Partner A.S Janusz Broda, Dronavista Tomasz Goble, Gmina Grybów, Miasto Grybów, Gmina Uście Gorlickie, ADMAX Adam Gruca – stwierdza Amadeusz Kwiatkowski.
Fot;Arch. klubu