Klub Golden Team w nowej siedzibie

Opublikowany przez

Od wtorku klub bokserski Golden Team ma swoje miejsce. Nowa siedziba zbnajduje się w hali MOSIR przy ul. Nadbrzeżnej, na parterze.

– W imieniu prezydenta Ryszarda Nowaka, chcę pogratulować Jerzemu Galarze – mówił Tomasz Michałowski. – Pierwsze treningi odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych, potem swoje miejsce klub miał przy ulicy Broniewskiego, a teraz tutaj, gdzie ma nareszcie świetne warunki. Jest to pewnego rodzaju nagroda dla klubu, który ma wspaniałe osiągnięcia. To, że miasto udostępniło ten lokal Golden Team, jest wyrazem docenienia wysiłku twórcy klubu, trenerów, zawodników i działaczy, którzy promują Nowy Sącz na arenach krajowych i międzynarodowych. Klub wychował wielu medalistów, w tym mistrza świata Daniela Bociańskiego.
Zawodnicy mają tam komfortowe warunki do odbywania treningów. Klub już planuje rozszerzenie swojej działalności.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski, Jerzy Galara – twórca Golden Team i Rafał Kocemba – prezes klubu.
– Cieszę się ogromnie, że zawodnicy, trenerzy będą mieli, a właściwie już mają tak komfortowe warunki do pracy i to w roku jubileuszu 15 lecia powstania klubu – dodał trener i założyciel stowarzyszenia Jerzy Galara. – Mamy wiele pomysłów na przyszłość, chcemy m.in przyciągnąć do nas dzieci, niech zobaczą jak wygląda trening, jak trudny to sport. W minionych 15 latach przez klub przewinęło się wiele osób, którzy zdobywali laury na ringach krajowych i Europy. To Andrzej Śliwa, Tomasz Gargula, z nami zaczynała Beata Małek, to Janusz Chruślicki, czy ostatnio Daniel Bociański. Dziękuję prezydentowi Nowego Sącza za zaufanie i pomoc.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby klubu Golden Team poprowadził, jak zawsze bardzo barwnie Franciszek Bartula, który też rzypomniał historię i zawodników związanych z GT.