Kolejna porażka muszynianek

To już trzecia porażka pod rząd zespołu z Muszyny w ekstraklasie siatkówki kobiet. Dawno już takiej serii mineralne nie miały. Niestety kolejna strata punktów eliminuje drużynę z walki o pierwszą czwórkę w tabeli, chyba że zdarzy się cud i mineralne wygrają już wszystkie swoje mecze.

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka 3:0 (26:24, 25:15: 25:18)
MVP: Adela Helić.
Sędziowali: Bogumił Sikora oraz Janusz Cyran.

Developres SkyRes: Rabka, Blagojević, Żabińska, Helić, Rousseaux, Ptak, Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak, Andruszko.
Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Medyńska (libero) oraz Lis, Bałdyga.
Faworytem spotykania były gospodynie, tym bardziej że muszynianki ze względu na choroby przyjechały do Rzeszowa bez Bociek i Karakashajevej. Mimo to pierwszy set należał do mineralnych, które prowadziły już 19:10. Wydawało się, że już nic złego się nie stanie, a tymczasem chwila dekoncentracji spowodowała, że muszynianki przegrały seta. Później było już tylko gorzej, a w konsekwencji porażka w całym meczu. W zespole gospodyń prym wiodła Helić, która do niedawna broniła barw ekipy z Muszyny.