Kolejna porażka Olimpii

Na cztery do tej pory rozegrane mecze w I lidze piłki ręcznej kobiet, Olimpia przegrała trzy. W najbliższy czwartek kolejne spotkanie, a rywalem będzie AZS AWF Warszawa. Początek godz. 14.00.

Piłka ręczna – I liga kobiet
IV kolejka
SPR Olkusz – Olimpia Nowy Sącz 40:32 (23:14)
SPR: Kolonko 12, Zub 8, Masiuda 6, Nawara 6, Barczyk 3, Morzoowska 3, Madzia 1, Gęgotek 1.
Olimpia: A. Leśniak 11, Płachta 9, Dzidek 7, Janiak 1, Sroka 1, K. Leśniak 1, Chajdecka 1, Baran 1.
Zdecydowanymi faworytkami spotkania były olkuszanki szybko obejmując prowadzeni 2:0. Jednak po dwóch celnych rzutach Agnieszki Leśniak był remis. Taka gra, akcja za akcję toczyła się do 8 minuty, a na tablicy widniał wynik 5:5. Po kwadransie było 10:7 dla zespołu z Olkusza. Sądeczanki próbowały coś zrobić by odrobić straty, ale gospodynie na to nie pozwoliły i po pierwszej połowie prowadziły 23:14. Druga część meczu to duża przewaga SPR. Po 50 minutach gry olkuszanki prowadziły 35:25 utrzymując przewagę do konca meczu. SPR wygrał będąc zespołem lepszym i skuteczniejszym.