Kolejna porażka Olimpii

W lidze juniorek młodszych zespół UKS Olimpia podejmował drużynę SKS Kusy II. Niestety młode adeptki piłki ręcznej z Nowego Sącza przegrały.

Liga juniorek młodszych
XIII kolejka
UKS Olimpia Nowy Sącz – SKS Kusy II Kraków 21:28 (10:14)
Sędziował: Mateusz Bednarek.

UKS Olimpia: Wolanin: Łatka 8, Koral 6, Machowska 3, Studencka 1, S. Budłoń 1,, Kumor, Stanek 1, Fornacher 1, Pałac, Sobczak,.

SKS Kusy II: Świerczek: Szulc 13, Zając 6, K. Michalec 3, Czarnecka 2, Camon 2, Kopycińska 1, Gałan 1.
Zespół z Nowego Sącza rozpoczął mecz od szybkich ataków, które przyniosły celne trafienia. Po 6 minutach gry było 3:1 dla Olimpii. Wydawało się, że spotkanie będzie przebiegało pod dyktando gospodyń. Do 21 minuty było nieźle. Na akcję rywalek odpowiadały sądeczanki a na tablicy najczęściej widniał remis. Niestety ostatnia część spotkania należała do drużyny Kusy II, który pięć razy pod rząd trafił do bramki Olimpii, a sądeczanki nie odpowiedziały ani razu. Po zmianie stron celnie rzuciła Łatka, ale natychmiast odpowiedziały rywalki, które seriami powiększały przewagę, a w szeregi Olimpii wkradła się niemoc strzelecka, która była przyczyną porażki.