Kolejna wygrana sądeczanek

Zespół UKS Żak Nowy Sącz w ramach ligi kadetek B podejmował rywalki z Tarnowa. Po zaciętym meczu sądeczanki wygrały.

Liga Kadeta B: U-15
UKS Żak Nowy Sącz – Pałac Młodzieży Tarnów 59:55 (16:12, 17:20, 15:13, 11:10)
Sędziowały: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

UKS Żak: Aleksandra Michalczyk 23, Laura Koral 18, Oliwia Laciuga 6, Emilia Pawlik 4, Julia Jurkowska 4, Justyna Pomietło 2, Sonia Skoczeń 2, Karolina Waśko, Kinga Nowaczyk, Natalia Mróz, Martyna Sekuła, Julia Baczyńska.
PM: Gabriela Ramian 12, Gabriela Wajda 12, Katarzyna Śmiertka 11, Emilia Bartoszek 7, Barbara Śmiertka 7, Aleksandra Kopacz 4, Kaja Woźniak 2, Karolina Korcyl, Sylwia Słowik, Nikola Biernat, Wiktoria Zabawa.
Pierwsza kwarta pokazała, że mecz nie będzie łatwy dla młodych sądeczanek. Ale warto dodać, że od wielu lat mecze z drużynami Pałacu Młodzieży były zacięte. Początek zmagań należał do UKS Żak, choć tarnowianki na akcję gospodyń odpowiadały równie skutecznie. Druga kwarta należała do drużyny PM, która zagrała mocniej w obronie, a szybkie kontry dały punkty. Do przerwy sądeczanki prowadziły, ale tylko jednym oczkiem 33:32. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Cały czas na akcję UKS Żak odpowiadały rywalki, ale kolejne dwie kwarty wygrały gospodynie i w konsekwencji cały mecz.