Małopolska drużyna zwycięża

Zespół piłki nożnej MZPN U-14 prowadzonej przez nowosądeckiego trenera Marka Góreckiego wygrał kolejny mecz o Puchar im. Kazimierza Deyny (rocznik 2005).

Małopolski ZPN – Opolski ZPN 4-1 (2-0)
1:0 Mateusz Stanek 1, 2:0 Marcin Górkiewicz 36, 3:0 Michał Bajor 64, 4:0 Marcin Górkiewicz 69, 4:1 Max Janowicz 78

Sędziowali: Mateusz Jurgała – Joanna Ściepura, Artur Dudek (KS Kraków)

MZPN: Kacper Podlipni (Karol Wadowice) (78 Krystian Kochan Cracovia) – Igor Uryga (Okocimski), Maksymilian Rachfał (Wisła Kraków), Filip Jakubowski (Cracovia), Daniel Ciesla (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – Marcin Górkiewicz (Unia Oświęcim), Jakub Madej (Cracovia) (69 Piotr Pitaś (Okocimski) – Michał Bajor (Garbarnia) 72 Kacper Ożóg-Cracovia), Wojciech Urbański (Wisła Kraków) (41 Mateusz Jarzębiak, Norbert Łysik (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Mateusz Stanek (Karol Wadowice) 67 Wiktor Włodek (Okocimski). Trener Marek Górecki asystent Marek Małysa (Brzesko)
Moja Reprezentacja wyszła na boiska bardzo umotywowana i skoncentrowana, co przełożyło się na szybkie objęcie prowadzenia, po zagraniu Urbańskiego w uliczkę do Stanka, który technicznym strzałem zdobył bramkę już w 13 sekundzie meczu – opowiada trener Marek Górecki. – Kolejne 4 doskonałe akcje nie zakończyły się celnymi strzałem. Dopiero w 36 minucie na strzał z dystansu odważył się Górkiewicz i zeszliśmy do szatni z dwubramkową zaliczką. Po przerwie na 3:0 podwyższył Michał Bajor, natomiast autorem czwartej bramki był ponownie Marcin Górkiewicz. Goście honorowe trafienie zaliczyli na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. Dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, a do rozegrania pozostał mecz z Podkarpaciem 28 maja.

4:20

Zwycięstwo zespołu MZPN, przy równoczesnej porażce 0:3 zespołu Podkarpacia na Śląsku, daje praktycznie awans zespołowi z Małopolski do czerwcowej Olimpiady Młodzięży i Finałów PZPN im. Kazimierza Deyny w Zielonej Górze.