Marcin Gawron przegrał z „Jedynką”

Nie było niespodzianki podczas turnieju tenisowego w Szczecinie w kategorii Challenger Pekao Open 2017. Marcin Gawron przegrał w I rundzie z faworytem zawodów.

Poza sądeczaninem, który po ostatnich turniejach awansował z 1008 miejsca na 847 w rankingu ATP, grają jeszcze: Jerzy Janowicz (6), Adrian Andrzjeczuk i Karol Drzewiecki.
W poniedziałek odbyło się losowanie, a najgorzej wylosował nowosądecki zawodnik Marcin Gawron który już w pierwszej rundzie trafił na rozstwionego z nr 1, trzydziestą rakietą świata Richardem Gasquetem z Francji.
I runda
Marcin Gawron – Richard Gasquet (Francja) 3:6, 0:6
W pierwszym secie rywal prowadził 4:3. Marcin Gawron doprowadził do sytuacji 40:40, ale nie zdołał doprowadzić do remisu. Francuz już nie dał pograć Polakowi wygrywając oba sety i mecz.

Marcin Gawron i Karol Drzewiecki wygrali dwa mecze deblowe w eliminacjach i turnieju głównym zagrają przeciwko parze Cervantes/Zapata Moralles.