Mineralne z wygraną

Zespół z Muszyny wciąż udowadnia, że powiedzenie „kobieta zmienną jest” pasuje do mineralnych w tym sezonie jak ulał. Po przykrej porażce w sobotę, w środę pewnie wygrały.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17)
MVP: Małgorzata Śmieszek.
Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L) oraz Flakus, Karakasheva
KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (L) oraz Fedusio, Andersohn, Fojucik.
Początek meczu pokazał, że bydgoszczanki portafią być groźne. Po wyrównanej grze do stanu 15:15 rywalki zaskoczyły gospodynie skutecznością i wygrały seta.
Po zmianie stron rozpędzone siatkarki z Bydgoszczy wciąż porwadziły swoję grę prowadząc 9:6. Trener Serwiński zdążył wykorzystać dwie przerwy na żądanie, ale niewiele to dawało. Dopiero pojawienie się na parkiecie Karakashevej oraz Flakus odmieniło grę gospodyń, które odrobiły straty zdobywając 11 punktów, a rywalki 1. To oznaczało zwycięstwo. Kolejne dwa sety wyglądały podobnie. Zespół z Bydgoszczy grał momentami skutecznie, muszynianki odrabiały straty, by w końcówce przychylać szalę zwycięstw ana swoją stronę. Wygrana cieszy, ale huśtawka poziomu gry nieco mniej.