Mistrzostwa Nowego Sącza w street workout

Opublikowany przez

Już w najbliższą sobotę o. godz 11.00 na pumptracku przy obwodnicy, rozpoczną się I Otwarte mistrzostwa Nowego Sącza w street workout.

Co to jest za dyscyplina?
Jak podaje Wikipedia – Street workout (uliczny trening) – aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę (to trening siłowy oparty o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Są to pompki, mostki, brzuszki, itd. – często łączona ze stretchingiem).
Mimo że taki typ treningu jest w powszechnym użyciu od dłuższego czasu, określenie „street workout” powstało dopiero około 2009 roku.
Jak informuje organizator zawodów grupa „BarzElite” Nowy Sącz, w rywalizacji mogą brać udział wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek doświadczenie i umiejętności.
Zawody mają charakter otwarty, są skierowane zarówno mieszkańców Nowego Sącza, ale także do sportowców z całego kraju i zza granicy.
Uczestników będzie oceniać trzyosobowe jury. Na końcową ocenę składa się m.in suma takich elementów jak siła oraz umiejętności freestyle’owe.
Dla najlepszych przewidziane są puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy ze startujących otrzyma upominek oraz dyplom za udział w rywalizacji.
W przerwach zawodów organizowane będą konkursy z nagrodami dla publiczności.
Pumptrack – godz. 11.00 – zapraszamy
Współorganizator zawodów MOSiR Nowy Sącz.