Mistrzyni z Gladiatora.

Opublikowany przez

Informowaliśmy o sukcesie sądeczanki Joli Cichoń w MP w kickboxingu. O dużym sukcesie mogą mówić w Biczarowej, bowiem zawodniczka Gladiatora Karolian Krok została Mistrzynią Polski.

– Choć pogoda nie zachwycała w Rydzinie koło Leszna, mógł zachwycić występ naszych zawodników, a szczególnie Karoliny Krok, która wraca do startów po dość poważnej kontuzji kolana. – opowiada trener klubu Gladiator Binczarowa Amadeusz Kwiatkowski. – Wróciła i to z wielkim przytupem, bo od razu zdobywa tytuł mistrzyni Polski juniorek. To był dla niej pierwszy start w tej kategorii juniorskiej wiekowej. Pierwszą walkę wygrała bez większych problemów z zawodniczką klubu „Poprawa Siedlików”, a drugą z zawodniczką z XFight Piaseczno. Finał był bardzo ciężką i wyrównaną walką, jednak to Karolina wygrała i zdobyła swój pierwszy tytuł MP w karierze.
W Rydzynie walczyli również: Kacper Krok, Kacper Zając i debiutant Mateusz Gucwa. Ten pierwszy stoczył w sumie pięć walk zdobywając dwa medale: brąz w pointfightingu po dwóch walkach oraz brąz w lightcontact po trzech bardzo dobrych pojedynkach. Natomiast Kacper Zając trafił na znacznie cięższego wagowo zawodnika i odpadł w jednej z walk eliminacyjnych.
– Główną rolę w tym pojedynku odegrały dużo lepsze warunki fizyczne naszego przeciwnika. – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Nie powiodło się Mateuszowi Gucwie, dla którego były to pierwsze zawody w życiu. Odpadł po pierwszej walce zbierając jednak dużo potrzebnego doświadczenia. Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy pojechać na zawody: FPHU STAN-DREW Stanisław Krok, firmie FLOREX Ewa i Mariusz Pękala, firma Elektro-Partner A.S Janusz Broda, firmie ADMAX Adam Gruca, gminie Uście Gorlickie, gminie Grybów, Miastu Grybów.
Fot: Arch. klubu.