Młodziczki UKS Dwójka górą

Zespół z Nowego Sącza UKS Dwójka wygrał przedostatani mecz ligowy, co dało awans do 1/8 Mistrzostw Polski młodziczek, bez względu na wynik ostatniego spotkania.

SKS Kusy Kraków – UKS Dwójka Nowy Sącz 16:20 (11:8)
SKS Kusy: Barnowska 5, Czerwik 4, Jagła 4, Szymczak 1, Hejtnoli 1.
UKS Dwójka: Wolak, Gurbowicz: Zając 8, Bydłon 5, Padula 4, Kunicka 1, Pawłowska 2, Danek, Bachula.
Poczatek meczu i pierwsza połowa należała do krakowianek, które grały szybko i skutecznie. Po 9 minutach Kusy prowadził 4:2, a po kwadransie 7:5. Sądeczanki próbowały zatryzmać rywalki mocną obroną, co dało efekt, bowiem po kontrze Zając było 7:6 dla SKS. Ta sytuacja mocno podrażniła ambicje gospodyń, które trzy razy pod rzad celnie trafiły, a sądeczanki ani razu. Kusy utrzymał trzybramkową przewagę do przerwy.
Po zmianie stron zespół z Krakowa już w pierwszej akcji powiększył przewagę. Ale im dłużej trwał mecz, tym sądeczanki radziły sobie lepiej. Po 41 minutach i rzucie z karrego Zając był re mis 15:15, chwilę później celne trafienie zanotowała Padula, z 7 metrów znów trafiła Zając i było 17:15 dla Dwójki. Sądeczanki po tej akcji jeszcze trzy razy pod rząd zdobyły bramki, a rywalki tylko raz. Dzięki zdobytym punktom drużyna UKS Dwójka zajęła drugie miejsce w tabeli, co dało awans do 1/8 MP młodziczek.
W sobotę zespół UKS Dwójka zagra z SPR Olkusz. Jeżeli sądeczanki zwyciężą różnicą 9 trafień, wtedy zajmą pierwsze miejsce w lidze. Począatek spotkania godz. 13.30,. hala Na Rurach.