Mundurowa spartakiada

Opublikowany przez

Na stadionie sportowym w Nawojowej odbyła się kolejna już, bo II Spartakaida Samorządowa oraz służb mundurowych. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn.

– Urzędnicy funkcjnariusze Straży Granicnzej i Państwowej Straży Pożarnej skakali w dal, dźwigali ciężary i cięli drewno na czas o opowiada Stanisław Sułkowski, który przed rokiem wymyślił te zawody. – Zależało mi na integracji samorządowców z terenu powiatu, a sport świetnie się do tego celu nadaje. Na stadionie rywalizowali reprezentanci urzędów miast i gmin z Muszyny, Nawojowej, Rytra, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. O medale walczyli także urzędnicy z zaprzyjaźnionej z gminą Nawojowa nadmorskiej gminy Wicko.
Wyniki końcowe:
Bieg przełajowy:
Mężczyźni: Michał Dudczak (Rytro)
Kobiety: Anna Nowodworska (KOSG)

Sztafeta 4×100 m:
Samorządowcy: 1. UG Rytro.
Służby mundurowe: Państwowa Straż Pożabnra Nowy Sącz.
Skoku w dal:
Mężczyźni: 1. Daniel Skrzypiec PSP)
Kobiety: 1. Aneta Majocha (Rytro).
Pchnięcie kulą:
Mężczyźni: 1. Stanisław Horowski (Nawojowa)
Kobiety: 1. Anna Nowodworska (KOSG)
Podnoszenie ciężarka (17 kg): 1. Marek Kwiatkowski.
Warto dodać, że w przeciągniu liny poza konkurencją okazała się reprezentacja Powiatowa, ktora pokonała wszystkie zespoły, a zdobyła też drugie miejsce w przepychaniu beli słomy na czas. Pierwsze przypadło w udziale reprezentantom Rytra. Zawodnicy z powiatu wywalczyli też pierwsze miejsce w cięciu drewnianej kłody na czas.
– Było to bardzo emocjonujące widowisko i autentyczna integracji – stwierdził starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Na stadionie ważna byłą rywalizacja, ale przede wszystkim liczy się to, że mogliśmy być razem i razem świetnie się bawiliśmy.
Medale zwycięzcom, wśród których byli także zawodnicy, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, wręczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, wójtowie gmin Nawojowa i Rytro Stanisław Kiełbasa i Władysław Wnętrzak, a także komendant miejski PSP w Nowym Sączu starszy brygadier Waldemar Kuźma.
Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
Fot. Paweł Szeliga (opr. jec)